Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Deutsche Telekom pomoże wprowadzić sieć 5G do Polski

„Jestem tutaj, aby powiedzieć, że Deutsche Telekom spowoduje, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, które będą miały sieć 5G” – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie na konferencji Impact’ 17 szef niemieckiej firmy, Tim Höttges.

Wystąpienie Höttgesa zbiegło się w czasie z rozpoczęciem drugiej edycji programu Prototyping Hub dla technologii NarrowBand IoT w hub:raum Kraków. Deutsche Telekom poszukuje partnerów, którzy chcą opracować nowe produkty NB IoT w środowisku testowym.

Hub:raum /DT/ T-Mobile Polska uruchamiają również program Prototyping Hub skoncentrowany na sieci 5G i sieci niskich opóźnień, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania robotyki. Kraków ponownie będzie liderem w zakresie dostępu do infrastruktury, która ma zostać zainstalowana w poszczególnych hub:raum (centra innowacyjności). Ze sceny Tim Höttges zapraszał startupy i projekty, które uważają, że mogą wykorzystać możliwości sieci 5G i mają już interesujące pomysły.

„Budujemy sieć Narrowband IoT. Ogłosiliśmy plan budowy sieci NB IoT na skalę Europejską do końca 2017 roku w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, Grecji, Chorwacji, na Węgrzech i na Słowacji” – dodał Höttges. W odniesieniu do 5G jeden z jego komunikatów brzmiał – „Udane wdrożenie 5G wymaga silnej współpracy, uczciwej konkurencji i mniej regulacji”. Kluczowym elementem w przyspieszeniu budowy sieci 5G ma być współpraca z politykami na poziomie krajowym i regionalnym.

Zwracając się do polskich gospodarzy sugerował, że skoro nie wszystkie fundusze na wdrożenie szerokopasmowego dostępu do Internetu z programu „Cyfrowa Polska” zostały rozdysponowane, to przekazanie pozostałych środków na sieć 5G byłoby inwestycją wizjonerską.

Mówił również o konkretach przyszłej współpracy – „Chciałbym zaproponować partnerstwo cyfrowe między władzami Polski a Deutsche Telekom. Partnerstwo wspierałoby ambitną mapę drogową dla 5G, tzn. miasto podłączone do 5G do końca 2020 r.”.

Source: T-mobile
Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close