Wiadomości

Deweloperzy Windows Phone cieszą się największymi zarobkami

Firma InMobi wzięła pod lupę zarobki ponad 1000 deweloperów aplikacji mobilnych z całego świata. Najbardziej opłacalną platformą okazuje się być stosunkowo niszowy Windows Phone.

Trzeba przyznać, że dane przedstawione w raporcie „State of Mobile App Developers 2016” są dosyć zaskakujące, ale przyglądając się im z bliska można zauważyć w czym rzecz. Zarobki twórców aplikacji na Windows Phone są ponad dwukrotnie większe (11400 dolarów) niż ich kolegów po fachu programujących na Androida (4900 dolarów), a także o 50% większe niż gaże deweloperów iOS (8100 dolarów). Z tego 49% autorów programów Windows Phone zgarnia miesięcznie więcej niż 10 tysięcy dolarów, podczas gdy na Androidzie i iOS takie sumy uzyskuje odpowiednio 45% i 53% respondentów. Jak to możliwe? InMobi tłumaczy, że chodzi o zdecydowanie mniejszą konkurencję na platformie Microsoftu, a co za tym idzie łatwość przebicia się ze swoim produktem do szerszego grona odbiorców. Jednakże pomimo zauważalnie lepszych zarobków, 86% deweloperów pisze swoje aplikacje na Androida, 56% na iOS, a zaledwie 21% na Windows Phone.

Źródło: MSPoweruser

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close