TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Deweloperzy Windows Phone cieszą się największymi zarobkami

Deweloperzy Windows Phone cieszą się największymi zarobkami

Firma InMobi wzięła pod lupę zarobki ponad 1000 deweloperów aplikacji mobilnych z całego świata. Najbardziej opłacalną platformą okazuje się być stosunkowo niszowy Windows Phone.

Trzeba przyznać, że dane przedstawione w raporcie „State of Mobile App Developers 2016” są dosyć zaskakujące, ale przyglądając się im z bliska można zauważyć w czym rzecz. Zarobki twórców aplikacji na Windows Phone są ponad dwukrotnie większe (11400 dolarów) niż ich kolegów po fachu programujących na Androida (4900 dolarów), a także o 50% większe niż gaże deweloperów iOS (8100 dolarów). Z tego 49% autorów programów Windows Phone zgarnia miesięcznie więcej niż 10 tysięcy dolarów, podczas gdy na Androidzie i iOS takie sumy uzyskuje odpowiednio 45% i 53% respondentów. Jak to możliwe? InMobi tłumaczy, że chodzi o zdecydowanie mniejszą konkurencję na platformie Microsoftu, a co za tym idzie łatwość przebicia się ze swoim produktem do szerszego grona odbiorców. Jednakże pomimo zauważalnie lepszych zarobków, 86% deweloperów pisze swoje aplikacje na Androida, 56% na iOS, a zaledwie 21% na Windows Phone.

Źródło: MSPoweruser

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
2 głosy
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top