Raport USA Today: Drony wciąż przemycają narkotyki do amerykańskich więzień

Drony dostarczą Internet od Google'a i Facebooka

Z raportu opublikowanego na łamach USA Today wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat w Stanach Zjednoczonych udało się udaremnić kilkanaście prób dostarczenia przy użyciu dronów narkotyków, telefonów i pornografii do amerykańskich więzień federalnych i stanowych.

W USA odnotowano w sumie dwanaście tego rodzaju akcji. W rzeczywistości jest ich na pewno więcej – z wiadomych przyczyn nie można policzyć prób zakończonych sukcesem. Stany Zjednoczone nie są oczywiście jedynym krajem, w których drony używane są do działań sprzecznych z prawem – znany jest chociażby przypadek z 2014 roku, gdy policja w Australii aresztowała mężczyznę oskarżonego o przemyt narkotyków do więzienia.

Co dalej?

Władze państw zastanawiają się, co zrobić z tym problemem. W Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku powołano specjalny oddział, który ma na celu walkę z negatywnym zjawiskiem. Natomiast amerykańskie organy ścigania ogłosiły zapotrzebowanie na technologię, która będzie zatrzymywała drony przy obiektach więziennych.

Choć niemożliwe jest pełne oszacowanie zakresu przemytu przy wykorzystaniu dronów, to i tak nie ulega wątpliwości, że jest to zajęcie intratne – według prokuratury, na jednej z ostatnich tego typu akcji przemytnikom udało się zarobić sześć tysięcy dolarów.

Źródło: Theverge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top