Dywizja mobilna Sony na krawędzi istnienia

Kazuo Hirai, prezydent Sony Corporation zapowiedział, że przyszły rok będzie kluczowym dla nie najlepiej radzącego sobie działu mobilnego, który w razie niepowodzenia czeka sporo zmian -niewykluczone, że podzieli los sekcji VAIO.

Po latach strat, szef Sony – Kazuo Hirai – wypracował strategię, która póki co przynosi pozytywny skutek. Rozpoczęto proces restrukturyzacji, dzięki któremu obniżono koszty, a dodatkowo udało się zwiększyć zyski, w związku z wysoką sprzedażą sensorów obrazu oraz konsoli PlayStation 4 i gier wideo. W tym wszystkim jest jednak pewna czarna owca, którą od dłuższego czasu pozostaje Sony Mobile, odpowiedzialne za smartfony i tablety japońskiego giganta. Będący w przebudowie od 3 lat dział mobilny stał się kulą u nogi Sony, które coraz poważniej rozważa w tej kwestii alternatywne rozwiązania. W rozmowie z Agencją Reutera Kaz Hirai przyznał, że firma będzie prowadziła ten biznes tak długo, jak będzie on rentowny. Z racji tego, że aktualnie jest zupełnie odwrotnie, Sony Mobile ma rok na poprawienie swoich wyników i osiągnięcie zamierzonego celu. W innym przypadku podjęte zostaną odpowiednie kroki. Oczywiście nie musi to oznaczać najgorszego scenariusza, jakim byłoby całkowite wycofanie się z rynku urządzeń mobilnych, jednak wiele wskazuje, że może to być jedna z bardziej prawdopodobnych opcji. Inną mogłoby być sprzedanie dywizji innej firmie, tak jak zrobiono to z sekcją komputerów VAIO, która trafiła w ręce fundusz Japan Industrial Partners. Oby 2016 rok był bardziej łaskawy dla Sony i przyniósł zwrot w tej sprawie.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
2 głosy
50%
3 głosy
0%
0 głosy
16.67%
1 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze