TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Ericsson: 70 procent populacji świata będzie używać smartfonów do 2020 roku

Ericsson: 70 procent populacji świata będzie używać smartfonów do 2020 roku

Analitycy firmy Ericsson przewidują, że do 2020 roku zaawansowane technologie mobilne będą powszechnie stosowane na całym świecie. Ilość subskrypcji smartfonów zwiększy się ponad dwukrotnie, osiągając 6.1 miliarda, 70% populacji świata będzie korzystać ze smartfonów, a 90% będzie objętych zasięgiem mobilnych sieci szerokopasmowych.

Raport na temat aktualnych trendów mobilnych pokazuje, że wzrost na rozwiniętych rynkach wynika ze zwiększenia liczby urządzeń przypadających na jednego użytkownika. W regionach rozwijających się wynika on natomiast z lawiny nowych subskrypcji możliwej dzięki coraz korzystniejszym cenom smartfonów. Do końca 2020 roku niemal 80% subskrypcji smartfonów będzie pochodzić z rejonu Azji/Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki. news-ericsson-subskrypcje-2014-2020 Ericsson: 70 procent populacji świata będzie używać smartfonów do 2020 rokuWraz z ciągłym wzrostem ilości, ma miejsce gwałtowny wzrost zużycia danych – przewidywany jest dziesięciokrotny wzrost ilości danych wykorzystywanych przez smartfony do 2020 roku, gdy 80% całego mobilnego ruchu danych będzie pochodzić ze smartfonów. Średnie miesięczne użycie danych na smartfon w Ameryce Północnej wzrośnie z 2.4 GB do 14 GB w 2020 r. Gwałtowny wzrost liczby aplikacji i spadające koszty połączenia z Internetem to kluczowe czynniki wpływające na wzrost liczby urządzeń podłączonych do Internetu. Dodając do tego nowe, większe możliwości aplikacji, łatwo zauważyć, że prowadzi to do jeszcze silniejszego wzrostu tych urządzeń. Prognoza Ericsson zawarta w raporcie mówi, że w 2020 roku do Internetu podłączonych będzie 26 miliardów urządzeń. Każdego roku do 2020, mobilny ruch wideo będzie rósł aż o 55% rocznie i na koniec tego okresu będzie stanowił około 60% całego mobilnego ruchu danych. Wzrost napędzany jest głównie przez zmieniające się preferencje użytkowników dotyczące usług strumieniowego przesyłania treści wideo oraz rosnącą dominację treści wideo w Internecie, w tym wiadomości, reklam i mediów społecznościowych. Gdy patrzymy na użycie danych na rozwiniętych mobilnych rynkach szerokopasmowych, widzimy że znacząca część ruchu generowana jest przez ograniczoną liczbę subskrybentów. Ci użytkownicy danych stanowią 10% wszystkich subskrybentów, ale generują 55% całego ruchu danych. Wśród danych zużywanych przez tych użytkowników dominują treści wideo. Oglądają oni około godzinę wideo dziennie, co stanowi 20-krotnie więcej w porównaniu do przeciętnych użytkowników.

Źródło: Ericsson

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
37.5%
3 głosy
12.5%
1 głosy
25%
2 głosy
25%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top