Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Ericsson i China Mobile prowadzą prace nad 5G

Ericsson i China Mobile Research Institute podpisały protokół ustaleń, według którego będą współpracować nad badaniami i rozwojem technologii 5G.

China Mobile, największy operator komórkowy na świecie pod względem liczby abonentów, intensyfikuje inwestycje zarówno w rozwój inicjatyw 4G LTE, jak i 5G. Na mocy protokołu ustaleń, który wstępnie obejmie pięcioletni okres, Ericsson i China Mobile będą współpracować w następującym zakresie:

  • Technologia radiowa 5G: weryfikacja, próby i standaryzacja 5G Air Interface na potrzeby komercyjnego wdrożenia od 2020 roku.
  • Rozwój architektury z myślą o 5G: w tym ściśle powiązana praca nad 5G i rozwojem LTE, jak również innowacyjne funkcje RAN wspierające przyszłe przemysłowe zastosowania.
  • Internet Rzeczy (IoT): prezentacja, weryfikacja i próba wąskopasmowego IoT (NB-IoT) na potrzeby komunikacji urządzeń na dużą skalę oraz współpraca w zakresie powiązanych pionowych przykładów użycia.
  • Wspólne badania i działania standaryzacyjne w kierunku globalnych uzgodnień dotyczących 5G.
  • Globalne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem przez Ericsson.

Yuhong Huang, Deputy Head, China Mobile Research Institute (CMRI), powiedział: „China Mobile oficjalnie wdrożyła 4G pod koniec 2013 roku, a teraz oficjalnie uruchamia 4G+. Naszym celem jest poprawa wydajności sieci, z której korzysta 300 milionów zadowolonych klientów i która jest kluczowym czynnikiem napędzającym chińską strategię Internet Plus.”. Chris Houghton, Head of Region North East Asia, Ericsson, powiedział: „Spodziewamy się, że komercyjne wdrożenie nastąpi w 2020 roku, zatem badania Ericsson dotyczące 5G przechodzą z laboratorium do testów w istniejących sieciach, zarówno w naszej siedzibie głównej w Szwecji, jak również we współpracy z naszymi partnerami w Azji Północno-Wschodniej, Ameryce Północnej i Łacińskiej.”. Ericsson i China Mobile zawarły porozumienie 21 grudnia ubiegłego roku w Pekinie.

Źródło: Ericsson

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button