Samsung Galaxy S8: Etui na telefon sposobem na asystenta Bixby?

b16f73b35282e30e4177fc1167c19696_original

Fizyczny przycisk z lewej strony Samsunga Galaxy S8 służy definitywnie i nieodwołalnie do obsługi asystenta Bixby – tak przynajmniej zarządził producent, który blokuje wszelkie próby zmiany przeznaczenia przycisku inicjowane przez użytkowników urządzenia. Zach McKay z Los Angeles ma dość ciekawy pomysł, który co prawda nie rozwiązuje całkowicie problemu, ale przynajmniej daje posiadaczom najnowszego Samsunga możliwość zamanifestowania dezaprobaty dla bezsensownej restrykcji. Zawsze coś.

Ten przycisk mógłby znaleźć wiele praktycznych zastosowań, gdyby tylko można go było w jakiś sposób przeprogramować. W sieci pojawiły się aplikacje, które to umożliwiały, jednak Samsung całkowicie zablokował taką opcję. Użytkownicy skarżą się, że zdarza im się niechcący włączyć asystenta, o co nietrudno, bo dedykowany przycisk został umieszczony tuż pod przyciskiem zmiany głośności. Zach McKay wpadł na pomysł, który co prawda nie sprawi, że będzie można zmienić zastosowanie buttona Bixby, ale przynajmniej pomoże zaradzić przypadkowemu włączaniu asystenta. Mężczyzna zaprojektował obudowę-etui do telefonu, które oprócz ochrony urządzenia przed fizycznymi uszkodzeniami schowa również denerwujący przycisk.

I jeszcze czapeczka

Aby projekt został wprowadzony w życie, pomysłodawca zamierza uzbierać 16 tysięcy dolarów. W tym celu ruszyła kampania na Kickstarterze. Zobowiązując się zapłacić 20 dolarów na rzecz kampanii, użytkownik otrzyma etui i nalepkę „I hate Bixby”. Natomiast za dwukrotnie większą kwotę dostaniemy oprócz tego również czapeczkę z takim samym napisem.

Etui będzie czarne, chyba że uda się zebrać więcej niż 20 tysięcy dolarów – wtedy pojawią się także trzy inne warianty kolorystyczne: granatowy, szary i czerwony. To jednak raczej na pewno nie nastąpi, bo zbieranie pieniędzy idzie kiepsko – do tej pory udało się zebrać zaledwie 742 dolary. Zach McKay daje internautom czas do 26 czerwca. Zrzutka ma formę „wszystko albo nic” – jeśli nie uda się uzbierać ustalonej sumy, projekt nie zostanie zrealizowany.

Źródło: Androidauthority

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top