Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Facebook na F8: Messenger otrzyma kilka nowych dodatków

Na konferencji F8 przedstawiciele Facebooka zaprezentowali wiele nowych pomysłów dotyczących zmian w serwisie. Ulepszeniom zostanie poddany również Messenger, który stanowi integralną część Facebooka. Główne zmiany w komunikatorze będą dotyczyły opcji czatu, choć twórcy postanowili wprowadzić w życie również kilka innych, ciekawych pomysłów na ulepszenie Messengera.

Jedną z najistotniejszych modyfikacji, którym w niedalekiej przyszłości zostanie poddany komunikator, będzie rozbudowanie opcji czatu o zewnętrzne rozszerzenia. Przykładowo dodatki takie jak Spotify czy Apple Music umożliwią osobom komunikującym się przez Messengera udostępnianie muzyki z wymienionych serwisów bez konieczności wychodzenia z czatu czy instalowania jakichkolwiek dodatkowych aplikacji.

M jak jedzenie

Kolejnym ulepszeniem, które już wkrótce trafi do szerokiego grona użytkowników komunikatora, będą sugestie inteligentnego asystenta o nazwie M. Asystent analizuje rozmowę i wychwytuje z niej słowa-klucze, na podstawie których formułuje pewne sugestie wynikające z kontekstu konwersacji. Jeśli na przykład podczas rozmowy wspomnimy o tym, że jesteśmy głodni, pomocnik zasugeruje zamówienie jedzenia za nas. Facebook zapewnia, że M jest w stanie wykonać sugerowane zadanie w sposób kompletny, realizując każdy jego etap. Jeśli zechcemy zamówić jedzenie, będziemy mogli za pośrednictwem asystenta nie tylko wybrać miejsce zakupu dania czy jego rodzaj, ale także potwierdzić zamówienie czy nawet dokonać płatności.

Sugestie będą wyświetlane bezpośrednio w okienku czatu jako pop-up z logo M – gdy takie logo się pojawi i zdecydujemy się „zlecić” asystentowi sugerowane przez niego zadanie, zrobimy to dotykając ikonki. Natomiast dla osób, które nie będą chciały w ogóle korzystać z pomocy inteligentnego asystenta, będzie istniała możliwość jego całkowitego wyłączenia.

Do Messengera zostanie także wprowadzona funkcja Discover Tab. To w rzeczywistości sekcja do spotkań z botami, gdzie użytkownicy będą mogli zobaczyć listę ostatnio używanych programów oraz wyszukiwać nowe. Sekcja umożliwia zapoznanie się z informacjami o tym, co robi bot, przed rozpoczęciem rozmowy z nim.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close