Z Messengera korzysta miesięcznie już 1,2 miliarda użytkowników

900 milionów użytkowników aplikacji Facebook Messenger

Facebook poinformował w środę, że Messenger ma już 1,2 miliarda użytkowników, którzy aktywnie korzystają z usługi każdego miesiąca. Aplikacja ma więc teraz tyle samo użytkowników, co facebookowy WhatsApp i dwukrotnie więcej niż Instagram, który również należy do tego samego właściciela.

1,2 miliarda to imponująca liczba – zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że na świecie jest 7,5 miliarda ludzi. Funkcja czatu na Facebooku została przekształcona w niezależną aplikację w 2014 roku. Od tej pory twórcy Messengera ulepszali go, wyposażając aplikację w gry, naklejki czy funkcję rozmów wideo. W ostatnim miesiącu program zyskał kolejne innowacje, takie jak możliwość reakcji na wiadomości za pomocą ikonki umieszczanej bezpośrednio przy nich czy opcja grupowych płatności.

W ostatnich miesiącach liczba użytkowników aplikacji znacznie wzrosła – jeszcze w lipcu ubiegłego roku z Messengera korzystało aktywnie około miliarda osób. W lutym 2017 twórcy Facebooka oznajmili, że każdego miesiąca użytkownicy przesyłają za pośrednictwem Messengera miliard wiadomości, a 400 milionów użytkowników korzysta z opcji rozmowy wideo.

– Dziękujemy, że używacie Messengera, by kontaktować się z osobami i ugrupowaniami, które są dla was ważne – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Facebooka. – Z niecierpliwością oczekujemy momentu, gdy będziemy mogli pokazać wam, co jeszcze mamy do zaoferowania.

Źródło: Cnet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top