Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Facebook: Osoby publikujące wiele postów dziennie mogą rozpowszechniać fake news

Facebook przedsięwziął kolejny krok w swojej mało efektywnej walce z fałszywymi wiadomościami. Teraz serwis będzie traktował treści rozpowszechniane przez osoby, które każdego dnia publikują mnóstwo postów, jako wiadomości o mniejszym priorytecie.

Jak informuje Adam Mosseri, wicedyrektor Facebooka ds. stron głównych (News Feed) użytkowników, badanie przeprowadzone przez firmę wykazało, że osoby, które zamieszczają w portalu ponad 50 postów dziennie, publikują zazwyczaj materiały niskiej jakości. Generalnie takie posty zawierają informacje sensacyjne lub kłamliwe. Często takie osoby publikują również wiadomości z clickbaitowymi tytułami, czyli takimi, które zawierają chwytliwe nagłówki, by wymusić na użytkownikach kliknięcie w link.

Algorytmem w aktywnych

Związek pomiędzy osobami zamieszczającymi na Facebooku dziesiątki postów dziennie a fake newsami jest tak duży, że firma postanowiła zmodyfikować facebookowy algorytm, by treści publikowane przez nadmiernie aktywnych użytkowników pojawiały się rzadziej na stronach głównych ich znajomych. Ma to nieco ograniczyć zalew portalu kłamliwymi informacjami.

Wagę problemu dotyczącego fałszywych wiadomości na portalach społecznościowych dostrzeżono w czasie ostatnich wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Obecnemu prezydentowi USA zarzuca się, że wygrał wybory w dużej mierze dzięki fake newsom publikowanym w internecie.

Source: Engadget
Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close