Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Facebook walczy ze streamingiem przemocy, zatrudniając trzy tysiące nowych moderatorów

W ostatnich miesiącach problem streamingu brutalności na Facebooku przybrał na sile. Świadczą o tym chociażby dwie głośne sprawy z USA i Tajlandii, gdzie dwaj mężczyźni transmitowali na portalu, jak zabijają ludzi. Po tych wydarzeniach Facebook obiecał przedsięwziąć środki mające na celu ograniczenie publikacji przemocy i obraźliwych treści. Mark Zuckerberg wyjawia, co konkretnie zrobi jego zespół w tym celu.

Pisząc o wyżej wymienionych morderstwach, media podkreślały fakt, że w obydwu przypadkach nie bez winy był również sam Facebook, który zablokował nagrania dopiero po kilku godzinach od ich publikacji, pozwalając, by materiał dotarł do tysięcy ludzi. Po tych wydarzeniach przedstawiciele portalu obiecali, że znajdą sposób, by walczyć z rozpowszechnianiem drastycznych materiałów. Teraz Mark Zuckerberg zdradza, jakich konkretnie środków użyje jego zespół.

W następnym roku firma ma powiększyć grupę osób odpowiadających za usuwanie brutalnych i obraźliwych treści z portalu. Do tej pory zespół pracujący nad cenzurowaniem takich materiałów liczył 4500 osób, a za rok liczba ta zostanie poszerzona do 7500. Zwiększając grupę pracowników, właściciel portalu liczy na dokładniejsze – i przede wszystkim szybsze – działania polegające na sprawdzaniu i ewentualnym blokowaniu podejrzanych treści.

Źródło: Engadget
Back to top button