Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Facebook zabezpiecza zdjęcia profilowe użytkowników

Nikt chyba nie chciałby znaleźć swojego zdjęcia w miejscu, w którym go sam nie umieścił. Facebook znalazł właśnie sposób na złodziei zdjęć profilowych.

Umieszczanie swoich zdjęć w serwisach społecznościowych zawsze wiąże się z ryzykiem. Nigdy nie wiadomo czy ktoś nie wykorzysta naszego zdjęcia profilowego do własnych celów. W przypadku innych fotografii mamy szeroki wybór ustawień prywatności i tylko od nas zależy kto będzie mógł je zobaczyć. Zdjęcia profilowe są jednak ogólnie dostępne. Nic dziwnego, w końcu dzięki nim jesteśmy w stanie odnaleźć naszych znajomych.

Facebook wprowadził właśnie nowe zabezpieczenia, które uniemożliwią kradzież naszego zdjęcia profilowego. Gwarantuje to pięć stopni bezpieczeństwa. Po pierwsze nie ma możliwości pobierania lub udostępniania cudzych zdjęć profilowych. Zabezpieczenie to dotyczy aplikacji, ale również prywatnych wiadomości. Drugi krok uwzględnia uniemożliwienie zrobienia zrzutów ekranu w aplikacji na smartfona. Ludzie z poza listy znajomych nie będą mogli też tagować na zdjęciach profilowych innych osób.

Dodatkowo pojawią się wizualne zabezpieczenia, takie jak: niebieska ramka wokół zdjęcia oraz specjalne wzory , które będzie można nanieść na fotografię.

Oczywiście wprowadzone zmiany nie zablokują całkowicie opcji „kradzieży” zdjęcia, jednak zdaniem Facebooka zmniejszy ryzyko o około 75%. Obecnie nowe zabezpieczenia testowane są na zdjęciach kobiet z Indii, a w najbliższej przyszłości pojawią się zapewne również w innych krajach, w tym w Polsce.

Źródło: Phonearena
Back to top button