Faktury Orange znów celem cyberprzestępców

CERT Orange Polska zaobserwował wyraźny wzrost liczby fałszywych faktur Orange Polska, trafiających do polskich internautów. Dokumenty te zawierają załącznik zarażany złośliwym oprogramowaniem.

E-maile od cyberprzestępców trafiają do losowo wybranych polskich internautów, nie tylko klientów Orange Polska. Złośliwe wiadomości były sygnowane numerami klienta: 1.18733482 oraz 1.7703897. Orange przypomina, że prawdziwe faktury zawierają Strefę Bezpieczeństwa, w której znajduje się imię i nazwisko oraz numer klienta, zaś maile od przestępców są tych informacji pozbawione – w ten sposób łatwo rozpoznać, czy mamy do czynienia z oszustwem. Poza tym, zalecane jest nie otwieranie załącznika bez uprzedniego sprawdzenia zgodności danych. Oczywiście aktualne faktury znaleźć można również w serwisie Orange On-line i w aplikacji Mój Orange.

Źródło: Orange

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
1 głosy
50%
2 głosy
0%
0 głosy
25%
1 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze