Wiadomości

Finnair wprowadzi Wi-Fi do swoich samolotów

Narodowe linie lotnicze Finlandii – Finnair – ogłosiły rozpoczęcie programu inwestycyjnego, dzięki któremu w niemal wszystkich samolotach przewoźnika pasażerowie będą mogli skorzystać z dostępu do Internetu.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 30 milionów euro. Pierwszym samolotem z linii Finnair, który doczeka się pokładowego Wi-Fi będzie Airbus A350 XWB – nastąpi to jesienią tego roku. W 2016 roku firma zacznie montować sieć bezprzewodową w długodystansowych Airbusach A330, jak również w całej flocie europejskich krótkodystansowych samolotach Airbus. Przewidywany czas zakończenia prac to 2018 rok. Dwa lata temu odbyły się dwumiesięczne testy Internetu na pokładzie samolotów finlandzkiego przewoźnika. Jego uczestnicy otrzymali tablety z darmowym dostępem do sieci. Pasażerowie, którzy nie brali udziału, musieli uiścić opłatę w wysokości 5 dolarów za 3 MB transferu danych. Nie ujawniono jednak, jaki będzie dokładny koszt usługi w momencie jej komercyjnego debiutu – zdaniem Jouni’ego Oksanena z Finnair, jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Testy przyniosły przede wszystkim informacje o liczbie pasażerów, którzy byliby zainteresowani tego typu usługą. Według zebranych danych, to osoby podróżujące za dnia wykazują największą chęć skorzystania z dostępu do Internetu.

Źródło: Travel Daily 

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close