TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Finnair wprowadzi Wi-Fi do swoich samolotów

Finnair wprowadzi Wi-Fi do swoich samolotów

Narodowe linie lotnicze Finlandii – Finnair – ogłosiły rozpoczęcie programu inwestycyjnego, dzięki któremu w niemal wszystkich samolotach przewoźnika pasażerowie będą mogli skorzystać z dostępu do Internetu.

Całkowity koszt inwestycji ma wynieść około 30 milionów euro. Pierwszym samolotem z linii Finnair, który doczeka się pokładowego Wi-Fi będzie Airbus A350 XWB – nastąpi to jesienią tego roku. W 2016 roku firma zacznie montować sieć bezprzewodową w długodystansowych Airbusach A330, jak również w całej flocie europejskich krótkodystansowych samolotach Airbus. Przewidywany czas zakończenia prac to 2018 rok. Dwa lata temu odbyły się dwumiesięczne testy Internetu na pokładzie samolotów finlandzkiego przewoźnika. Jego uczestnicy otrzymali tablety z darmowym dostępem do sieci. Pasażerowie, którzy nie brali udziału, musieli uiścić opłatę w wysokości 5 dolarów za 3 MB transferu danych. Nie ujawniono jednak, jaki będzie dokładny koszt usługi w momencie jej komercyjnego debiutu – zdaniem Jouni’ego Oksanena z Finnair, jest na to jeszcze zbyt wcześnie. Testy przyniosły przede wszystkim informacje o liczbie pasażerów, którzy byliby zainteresowani tego typu usługą. Według zebranych danych, to osoby podróżujące za dnia wykazują największą chęć skorzystania z dostępu do Internetu.

Źródło: Travel Daily 

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
24.69%
40 głosy
19.14%
31 głosy
32.72%
53 głosy
23.45%
38 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top