Firma stworzona przez byłego pracownika Apple odblokuje zaszyfrowanego iPhone’a

Apple już od wielu lat chwali się, że ich produkty są niezwykle bezpieczne. Firma chroni prywatność swoich klientów nawet w sytuacjach, kiedy jest to sprzeczne z prawem danego kraju. Jeden z byłych pracowników Apple postanowił wykorzystać sytuację i zaoferować klientom usługę odblokowania zaszyfrowanych urządzeń jedynie za… 15 tysięcy dolarów amerykańskich!

Firma Grayshift za 15 tysięcy dolarów udostępnia narzędzie sieciowe pozwalające na rozszyfrowanie treści znajdujących się na iPhonie. To rozwiązanie wymaga stałego dostępu do sieci WiFi lub transferu danych w telefonie. Wersja offline ma kosztować 30 tysięcy dolarów amerykańskich, jednak będzie mogła być wykorzystana do odblokowania dowolnej liczby urządzeń przez nieograniczoną liczbę użytkowników.

Zważywszy na koszt narzędzia oferowanego przez Grayshift można spodziewać się, że będą z niego korzystać jedynie organizacje rządowe. Przedsiębiorstwo chwali się, że ich produkt bez problemu poradzi sobie z najnowszymi produktami Apple (iPhone X oraz iPhone 8).

Źródło: Slashgear

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
33.33%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top