Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Flagowiec Nokii na 2017 rok to jednak model o numerze 8

Pomimo stosunkowo ciepłego przyjęcia nowych średniobudżetowych modeli Nokii fińska firma nie wydała jeszcze tegorocznego flagowca. Topowe urządzenie w zestawieniu odrodzonego producenta miało nosić nazwę Nokia 9, jednak najnowsze informacje prosto z Chin sugerują, że oznaczone będzie liczbą o jeden mniejszą. Wśród przewidywanej specyfikacji smartfona znalazła się nowa funkcja – skaner tęczówki.

Nokia 8 i 9 mogą być tym samym urządzeniem

Dotychczasowo wydane smartfony Nokii na 2017 rok to modele 3, 5 i 6 – jako że jednym z najważniejszych obecnie rynków są Chiny, firma zdecydowała się pominąć pechową w azjatyckich kulturach czwórkę. Według wielu wcześniejszych informacji następnym urządzeniem Nokii, pełniącym rolę flagowca, miał być model o numerze 9. Do sieci trafiły jednak materiały marketingowe w języku chińskim, na którym da się zauważyć urządzenie o nieco innym wzornictwie, podpisane jako Nokia 8. Jego design skłania się delikatnie ku wydanej sześć lat temu Nokii N9, różniąc się nieco od publikowanych wcześniej zdjęć Nokii 9. Wciąż jednak nie wiadomo, czy będą to dwa oddzielne urządzenia, czy też fiński producent zdecydował się na porzucenie „dziewiątki” na rzecz modelu o innym wyglądzie i nazwie.

nokia8-zdjecia

W stosunku do pierwszych informacji nie zmieniły się natomiast specyfikacje smartfona, co wskazuje na to, że 8 i 9 mogą faktycznie być tym samym modelem. W roli procesora pojawi się układ Snapdragon 835 od Qualcomma, wspomagany przez 4 lub 6 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostanie 64 GB pamięci. Przekątna ekranu wyniesie 5,3 cala, a jego rozdzielczość to 2 560 na 1 440 pikseli. Urządzenie przedstawione na nowych zdjęciach ma jednak węższe ramki niż zapowiadana wcześniej Nokia 9, dzięki czemu przedni panel będzie mógł zostać lepiej zagospodarowany. Na tylnej stronie smartfona pojawi się natomiast podwójny aparat z obiektywami 13 MP. Jednym z niewymienianych wcześniej elementów specyfikacji będzie czytnik tęczówki, jednak na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat jego implementacji. Wciąż obecny będzie skaner odcisków palców. Nokia 8/9 ma kosztować 750 euro, czyli nieco mniej niż 3 200 zł.

Źródło: Slashgear
Back to top button