Ford zatrudni do pracy nad inteligentnymi autami 400 inżynierów z BlackBerry

connected-cars

Jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie podwoił swój zespół inżynierów od łączności mobilnej. Taki ruch pozwoli Fordowi na rozwinięcie prac nad inteligentnymi samochodami.

Kanadyjskie umysły sposobem na sukces

Trzy czwarte nowo zatrudnionych osób to byli pracownicy działu mobilności BlackBerry znajdującego się w kanadyjskiej prowincji Ontario, zaś pozostali zajmowali dotychczas posady w biurze BB na Florydzie. Świeżo upieczeni inżynierowie firmy z Michigan będą prowadzić prace nad technologią łączności między samochodami, która ma ostatecznie umożliwić „rozmowy” między pojazdami. Na stworzenie nowego centrum badawczego Forda w Ottawie przeznaczono 375 milionów dolarów amerykańskich. Globalny rynek połączonych aut ma w najbliższych latach rosnąć o 30% rocznie i osiągnąć wartość 131 miliardów USD.

Będziemy bezpieczniejsi na drogach

Przedsiębiorstwo założone aż 114 lat temu przez Henry’ego Forda oferuje już wbudowane modemy w niektórych ze swoich modeli, a w ciągu następnych pięciu lat planowane jest wyprodukowanie 20 milionów pojazdów z taką funkcjonalnością. Dyrektor ds. technologii, Raj Nair, podkreśla znaczenie łączności dla przyszłości transportu drogowego, zauważając, że nowe technologie pozwolą przede wszystkim na zmniejszenie korków i poprawę bezpieczeństwa. Wprowadzenie inteligentnych komponentów do samochodów wprowadzi także sporo nowych wygód dla kierowców, takich jak na przykład zapamiętywanie odpowiednich ustawień pomiędzy różnymi autami.

Źródło: Computerworld, Wsj

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top