Fossil rozpoczyna aktualizację smartwatchy do Android Wear 2.0

news-smartwatch-fossil

Słynny producent zegarków rozpoczyna aktualizację swoich smartwatchy do najnowszej wersji systemu operacyjnego dla wearables. Jako pierwsze uaktualnienie otrzymają trzy urządzenia z linii Fossil Q.

Modele, które Fossil już teraz wyposaża w nową wersję Androida, to Fossil Q Wander, Q Marshal i Q Founder. Aktualizacja wiąże się z kilkoma istotnymi zmianami w funkcjonowaniu systemu. Użytkownicy wspomnianych modeli otrzymują chociażby możliwość korzystania z Google Assistant bezpośrednio z poziomu zegarka. Aktualizacja udostępnia również opcję odpowiadania na wiadomości tekstowe za pomocą klawiatury w zegarku, pisma odręcznego czy funkcji Smart Reply. Zmiany obejmują także interfejs smartwatcha, który staje się bardziej intuicyjny i przystępny dla użytkownika.

Jedną z niewątpliwych zalet update zegarków firmy Fossil jest również fakt, że producentowi udało się wprowadzić tę aktualizację w tak krótkim czasie, podczas gdy wiele konkurencyjnych firm znajduje się na razie na etapie zapowiadania i planowania. Niektórzy natomiast nie chcą w ogóle aktualizować swoich starych modeli, obiecując wprowadzenie nowej wersji systemu Android Wear jedynie do smartwatchy, które dopiero zostaną wprowadzone na rynek. Modele, które nigdy nie doczekają się uaktualnienia systemu, to chociażby SmartWatch 3 od Sony czy Samsung Gear Live.

Źródło: Engadget, Theverge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top