Fototest: Microsoft Lumia 950 vs Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5

Fototest: Microsoft Lumia 950 vs Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5

Kupując flagowy model smartfona oczekujemy od niego bezkompromisowej wydajności oraz atrakcyjnego designu. Płacąc kilka tysięcy złotych chcemy również, aby robił świetne zdjęcia. W tym roku poznaliśmy kilka interesujących urządzeń, które zdają się wpasowywać w tę kategorię – m.in. Microsoft Lumia 950, Samsung Galaxy S6 oraz Sony Xperia Z5, czyli bohaterowie najnowszego fototestu Teleguru. Który zyska miano najlepszego?

Na Teleguru.pl mogliście się zapoznać z kilkoma testami aparatów fotograficznych w smartfonach. W pierwszym z nich bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Samsung Galaxy Note 4, choć za konkurentów miał iPhone’a 6, LG G3 czy legendarną Nokię Lumia 1020. Test nie okazał się niestety łaskawy dla telefonów Sony – Xperii Z3 i Xperii Z1 Compact, które w wielu przypadkach okupowały dolną część zestawienia. Potwierdziło się, że megapiksele to nie wszystko, a równie ważną kwestią jest samo oprogramowanie aparatu. Wystarczy wspomnieć, że testowany Note 4 korzystał z sensora Sony, by zdać sobie sprawę, że Samsung potrafił umiejętnie wykorzystać jego potencjał, co przełożyło się na takie, a nie inne rezultaty. news-fototest-950vsZ5vsS6-2 Fototest: Microsoft Lumia 950 vs Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5Gdy w kwietniu 2015 roku zadebiutował na rynku Samsung Galaxy S6, Teleguru był zachwycony jego możliwościami fotograficznymi – zdjęcia okazały się być jeszcze lepszej jakości niż te, które pstrykane były przy pomocy Note 4. Nowy król mobilnej fotografii? Z takim werdyktem postanowiliśmy się wstrzymać, gdyż na horyzoncie pojawiły się kolejne, ciekawie zapowiadające się modele od Sony, a i w oddali słychać było nowe, owiane wówczas tajemnicą, flagowe Lumie. W końcu każdy z wyczekiwanych smartfonów ujrzał światło dzienne, zachęcając nas do przeprowadzenia kolejnego fototestu. Dodatkową motywacją były niejednokrotne zapewnienia Sony o znakomitości jego aparatu w serii Xperia Z5, który ma gwarantować niespotykane doznania fotograficzne. Tymczasem Microsoft Lumia 950, która swoją premierę w Polsce miała 18 listopada zachwyciła Teleguru do tego stopnia, że jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż Lumia 1020 w końcu doczekała się godnego następcy. Gwoli ścisłości, testowany przez nas model był finalną wersją smartfona (wersja oprogramowania układowego: 01078.00017.15452.59012). news-fototest-950vsZ5vsS6-2 Fototest: Microsoft Lumia 950 vs Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5Jak jest w rzeczywistości? Czy marketing i przechwałki Sony znajdują pokrycie w rzeczywistości? Czy Samsung Galaxy S6, pomimo na papierze słabszej specyfikacji aparatu, jest godnym tytułu najlepszego smartfona fotograficznego? A może wszelkie laury powędrują do najmłodszej w zestawieniu Microsoft Lumii 950?

Zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z najciekawszych i pierwszych fototestów z udziałem tytułowej trójki smartfonów!

Fototest: Microsoft Lumia 950 vs Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5

PS. Niedługo ujawnimy kolejny fototest, w którym naprzeciw siebie staną między innymi LG G4 i BlackBerry Priv! Zachęcamy więc do polubienia nas na Facebooku lub/oraz Twitterze, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
55.56%
25 głosy
2.22%
1 głosy
40%
18 głosy
2.22%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top