Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Foxconn poprawi warunki pracy nieletnich stażystów

W odpowiedzi na ostatnie zarzuty Foxconn – główny partner produkcyjny Apple’a – zdecydował się podjąć kroki w kierunku poprawy sytuacji zatrudnionych w firmie stażystów, w większości uczniów. Oskarżenia kierowane w kierunku Foxconna dotyczyły zbyt dużej ilości niepłaconych nadgodzin.

Z powodu ogromnego popytu na iPhone’a X Foxconn był zmuszony zwiększyć produkcję części, głównie modułu aparatu. Zastosowano strategię typową dla wielu przedsiębiorstw z Państwa Środka – zatrudnieni zostali uczęszczający jeszcze do szkół stażyści, którzy „dobrowolnie” pracowali 11-godzinne zmiany. To naruszenie chińskiego prawa, które pozwala na maksymalnie 40 godzin pracy w tygodniu dla osób niepełnoletnich. Na szczęście w dobie internetu takie sprawy nie mogą długo pozostać ukryte – po publikacjach w różnego rodzaju mediach (w tym na portalach społecznościowych) Apple postanowiło bliżej przyjrzeć się problemowi. Po upomnieniu od swego głównego zleceniodawcy Foxconn błyskawicznie zajął się sprawą, rzekomo podejmując natychmiastowe kroki w celu zapewnienia rozsądnych godzin pracy stażystów.

Apple wystosowało komunikat dotyczący problemu.

Dbamy o to, by wszyscy w naszym łańcuchu dostaw byli traktowani z godnością i szacunkiem, na które zasługują. Wiemy, że nasza praca nigdy się nie kończy i będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby wywrzeć pozytywny wpływ i chronić pracowników w naszym łańcuchu dostaw.

Źródło: Bbc
Back to top button