Wiadomości

Foxconn zainteresowany kupnem Sharpa

Foxconn Technology Group zaoferował za japońskiego Sharpa 5.3 miliarda dolarów – wynika z informacji ujawnionych przez Wall Street Journal. Tajwańczycy nie są jednak jedynymi zainteresowanymi.

Obecna sytuacja Sharpa jest bardzo niestabilna. Firma zadłużyła się na około 4.4 miliarda dolarów, które musi w najbliższym czasie zwrócić na konto japońskich grup finansowo-bankowych, a na domiar złego ostatnie półrocze przyniosło jej straty w wysokości 215 milionów dolarów, doprowadzając przy tym do masowych zwolnień pracowników. Ktokolwiek przejmie słynnego producenta elektroniki użytkowej, będzie musiał mieć te problemy na uwadze. Póki co najbardziej zainteresowanymi kontrahentami są Foxconn i fundusz inwestycyjny Innovation Network Corporation of Japan (INCJ). Zdecydowanie większa jest jednak oferta tajwańskiej korporacji, znanej chociażby ze swojej zażyłej współpracy z Apple, która wyłożyła na stół ponad 5 miliardów dolarów i oczekuje na decyzję Sharpa na początku lutego. Przeciwny przejęciu jest japoński rząd, który preferowałby, żeby rodzimy producent pozostał niezależny lub trafił pod skrzydła INCJ. Foxconn uspokaja natomiast, że w przypadku kupna firmy, nie wprowadzi w niej żadnych zmian na najwyższych szczeblach zarządzania.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close