Fuhu chwali się tabletem, który ma ekran o przekątnej… 65 cali

Fuhu chwali się tabletem

Amerykańska firma, znana głównie z produktów dla dzieci, jak np. tablet Nabi zaprezentowała swoje nowe urządzenie. Większe czasem rzeczywiście oznacza lepsze, ale czy akurat w tym przypadku ma to nadal jakikolwiek sens?

Big Tab XL ma 65 calowy wyświetlacz o rozdzielczości Ultra HD/4K, najnowszy, ośmiordzeniowy procesor Nvidia Tegra X1, o którym można poczytać w tym miejscu oraz 4 GB RAM. Wszystko to ma kosztować prawie 4 tysiace dolarów, a sprzedaż tabletu ruszy w IV kwartale 2015 roku.

Wersja na targach działa na Androidzie 4.4 KitKat, jednakże producent zapewnia, że w dniu premiery w urządzeniu znajdzie się najnowsza odsłona systemu Google, czyli Android Lollipop. Tablet ma ponadto 16 GB pamięci wbudowanej, której ilość można rozbudować przy użyciu slotów na karty SD, umieszczonym na jego krawędziach. Big Tab zapewnia również szereg opcji związanych z łącznością, w tym NFC, Bluetooth 4.0, Wi-Fi oraz HDMI, a więc można go użyć w charakterze telewizora. Z przodu urządzenia znajduje się kamera z matrycą o rozdzielczości 2 mpix, co szczególnie może się przydać osobom często prowadzącym rozmowy przez Skype.

news-fuhu-bigtab-4 Fuhu chwali się tabletem, który ma ekran o przekątnej... 65 caliFuhu pracuje wspólnie z Google, aby dopilnować, żeby interfejs był odpowiednio zoptymalizowany dla tak dużego ekranu. Istnieje także możliwość pobrania dowolnych aplikacji poprzez Google Play.

Tablet będzie oferowany także w trzech innych wersjach, różniących się wielkością wyświetlacza – model 55 calowy o rozdzielczości Ultra HD (4K), 43 calowy Full HD oraz 32 calowy (również rozdzielczość 1080p). Ich ceny będą się wahały od około 700 do 3 tysięcy dolarów. Dwa ostatnie modele nie będą oferowały tak dobrych podzespołów jak wersje z 65 i 55 calowym ekranem. W zamian za to otrzymają czterordzeniowy układ Nvidia Tegra K1 o taktowaniu 2.3 GHz oraz 2 GB pamięci RAM.

To, czy nowe produkty Fuhu mają sens i czy osiągną jakikolwiek sukces wydaje się wątpliwe, ale widocznie firma widzi w swoich „tabletach” potencjalnych następców standardowych telewizorów w roli domowego centrum rozrywki.

Źródło: PCMag

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
20.62%
113 głosy
29.38%
161 głosy
25.18%
138 głosy
24.82%
136 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top