TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Galaxy S5 liderem w rankingu konsumenckim

Galaxy S5 liderem w rankingu konsumenckim

Chociaż w okresie świątecznym zdecydowanie dominowało Apple wraz ze swoimi iPhone’ami, to Samsung okazał się być największym wygranym w głosowaniu konsumentów, a jego Galaxy S5 zdecydowanie dzierżył pierwsze miejsce w rankingu.

Dokładnie rzecz biorąc – trzy różne wersje Samsunga Galaxy S5 zajęły pierwsze, najwyższe miejsca. Najlepiej wypadł Galaxy S5 w odmianie Sport, który mógł pochwalić się wynikiem wynoszącym 80 punktów. Dwie pozostałe wersje flagowego modelu koreańskiej firmy osiągnęły 79 punktów. Co ciekawe, pomimo zastosowania baterii o tej samej pojemności (2800 mAh), wariant Sport uzyskał niższą ocenę za długość pracy na baterii niż pozostałe Galaxy S5. Następny na liście był LG G3 z wynikiem 78 punktów, a tuż za nim iPhone 6 od Apple, który osiągnął rezultat na poziomie 77 punktów. Tyle samo uzyskał również Samsung Galaxy S4 i Galaxy Alpha. Kolejną pozycję okupował inny smartfon od LG, czyli model G2, który otrzymał 76 punktów, podczas gdy HTC One M8, Samsung Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge uzyskały 75 punktów. Z innych popularnych smartfonów, które znalazły się na liście warto wymienić iPhone’a 6 Plus, który znalazł się na 15 miejscu z wynikiem 73. Motorola Moto X drugiej generacji miała 72 punkty, tym samym plasując się na 20 pozycji. Pierwszym smartfonem z Windows Phone na liście był Samsung ATIV SE. Z wynikiem 73 punktów, „słuchawka” skończyła na 19 miejscu. Jako że lista została stworzona przed premierą modeli BlackBerry Passport i BlackBerry Classic, najwyżej ocenianym urządzeniem kanadyjskiej firmy był BlackBerry Z10. Uzyskał on rezultat na poziomie 67 punktów, co dało mu 37 pozycję. Większość modeli okupujących wysokie miejsca w rankingu została szczególnie pochwalona za wygodę użytkowania, funkcję wysyłania wiadomości, przeglądarkę internetową i jakość wyświetlacza. Najwyższy wynik w kategorii najlepszej jakości zdjęć w swojej klasie osiągnęła Xperia Z3 (12 miejsce w rankingu), zaś pozycja Motoroli DROID Turbo (13 miejsce) została uargumentowana „świetnym czasem działania na baterii”.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.9%
53 głosy
24.37%
48 głosy
21.83%
43 głosy
26.9%
53 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top