Galaxy S8 zbyt wrażliwy na upadki

stłuczenie

Niemiecka firma testująca wytrzymałość urządzeń odkryła słaby punkt nowego flagowca Samsunga. Okazuje się, że w porównaniu z innymi sztandarowymi modelami wypada dosyć słabo.

Trzeba przyznać, ze Samsung Galaxy S8 prezentuje się wyjątkowo ładnie. Na pochwałę zasługuje Infinity Display z lekko zakrzywionym ekranem, który zwiększa czytelność wyświetlanych obrazów. I wszystko wygląda bardzo fajnie dopóki smartfon nie spotka się z podłogą.

Testerzy z test.de stworzyli specjalną maszynę, która służy do symulacji upadków urządzeń. Polega to na tym, że smartfon zostaje umieszczony w środku maszyny, a ona obracając się rzuca nim kilkakrotnie z wysokości około 80 cm. Większość modeli przeżywa około 100 obrotów bez większych uszkodzeń.

Niestety Galaxy S8 po 50 obrotach miał już stłuczone brzegi wyświetlacza. Okazuje się, że przy zakrzywionych krawędziach nawet najnowsze szkło Gorilla Glass 5 nie jest w stanie ochronić urządzenia. Na szczęście wyświetlacz dalej reagował na dotyk i wszystkie funkcje działały poprawnie, jednak pozostał jakiś niesmak. Przy urządzeniu za 3 lub 4 tysiące powinniśmy mieć gwarancję, że w razie upadku nic mu się nie stanie.

Użytkownikom Galaxy S8 oraz S8+ polecamy zakup pokrowca chroniącego krawędzie przed uszkodzeniami. Niestety oznacza to, że nasz model straci nieco walory estetyczne, ale za tą cenę lepiej, żeby służył nam jak najdłużej.

Źródło: Gsmarena, Test.de

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top