Wiadomości

Główny projektant opuszcza HTC

Niecały rok po odejściu szefa projektantów – Scotta Croyle’a – kolejna osoba odpowiedzialna za wzornictwo przemysłowe opuszcza szeregi tajwańskiego producenta. Jonah Becker pracował w HTC od ponad sześciu lat.

W 2008 roku HTC przejęło studio One & Co, w którym pracowali Scott Croyle, Jonah Becker i Claude Zellweger. Ten ostatni pozostał w firmie i będzie nadal pracował nad urządzeniami pokroju opasek fitnesowych, gogli wirtualnej rzeczywistości i tym podobnych. Pozycję Beckera, który o swoim odejściu poinformował na Twitterze, zajmie Daniel Hundt, dotychczasowy dyrektor kreatywny HTC. Jego zadaniem będzie praca nad designem przyszłych smartfonów Tajwańczyków. W kuluarach mówi się, że wpływ na tę decyzję nie miała krytyka jaka spadła na HTC za wzornictwo modelu One M9, który praktycznie nie różni się od zeszłorocznego flagowca. Pewne jest to, że Jonah Becker sam ustąpił ze swojego stanowiska. Jest to kolejna w tym miesiącu zmiana wewnątrz HTC. Tydzień temu z funkcji dyrektora generalnego zrezygnował Peter Chou.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close