Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Google chce nauczyć 10 milionów Afrykanów korzystać z komputera

Dyrektor generalny Google’a Sundar Pichai zapowiedział ostatnio, że jego zespół planuje kontynuować rozpoczętą w kwietniu zeszłego roku inicjatywę, mającą na celu nauczanie młodych mieszkańców Afryki podstawowych umiejętności komputerowych, by zwiększyć ich szanse na zatrudnienie. Celem projektu jest wyedukowanie 10 milionów młodych w ciągu pięciu lat.

W dzisiejszych czasach umiejętność obsługi podstawowych programów komputerowych, takich jak chociażby te należące do pakietu Office, to podstawa w niemal każdej pracy przy biurku. Jak wiadomo, w niektórych rejonach świata dostęp do komputerów jest bardzo ograniczony, co oznacza, że masa ludzi wciąż nie ma możliwości nauczenia się tych podstawowych umiejętności. Opracowany przez Google projekt ma na celu zmianę tej sytuacji.

W kilku językach

Jak twierdzi Sundar Pichai, firma „planuje przygotować kolejne 10 milionów osób do pracy na stanowiskach przyszłości w kolejnych pięciu latach”. Szkolenie ma być przeprowadzane w dwóch formach: online i na miejscu. Zespół Google będzie nauczać w kilku językach, takich jak Swahili, Hausa i Zulu. Dobrą informacją jest fakt, że minimum 40 procent osób biorących udział w szkoleniu mają stanowić kobiety.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close