Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Google może pracować nad tańszą wersją smartfona Pixel. Premiera najprawdopodobniej w tym roku

Najnowsze doniesienia sugerują, że firma Google zamierza jeszcze w tym roku rozszerzyć swoje portfolio o nową, bardziej przystępną wersję urządzenia Pixel. Sprzęt ma być idealną propozycją dla klientów z Indii oraz Europy Wschodniej. Niewykluczone więc, że tańszy Pixel będzie dostępny w sprzedażny również na naszym rynku.

Informacje takie przekazał dziennika Econimic Times, który sugeruje, że prace nad budżetowym Pixelem trwają już od wielu miesięcy. Google bardzo dużo w ostatnim czasie inwestuje w działania marketingowe w Indiach, gdzie tego typu urządzenie mogłoby sprzedawać się „jak ciepłe bułeczki. Obecnie nie ma żadnych szczegółów dotyczących tańszego Pixela, jednak jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to sprzedaż nowego Pixela mogłaby rozpocząć się w lipcu lub sierpniu tego toku.

Google ukierunkowane na klientów z rynków wchodzących

Budżetowy Pixel mógłby być tylko częścią niezwykle agresywnej kampanii Google’a w Indiach. Firma zapowiedziała już wprowadzenie na tamtym rynku swoich inteligentnych głośników oraz Pixelbooków najnowszej generacji.

„Google jest niezwykle podekscytowane rozwojem rynku konsumenckiego w Indiach. Jest on pośrednio związany z pojawieniem się taniego dostępu do internetu LTE, wprowadzonego między innymi przez operatora sieci komórkowej Reliance Jio” – mówi jeden z wielu informatorów Econimic Times.

Rozszerzona dystrybucja

Google jakiś czas temu rozpoczęło budowę nowej infrastruktury dystrybucyjnej w Indiach. Ma być ona niezwykle rozwinięta, ponieważ od wielu lat zapotrzebowanie na urządzenia firmy na tamtejszym rynku stale wzrasta. Jeden z dyrektorów lokalnego oddziału powiedział niedawno, że Google ma zamiar lepiej oznakowywać sklepy i punkty w których dostępne są produkty firmy. Ponadto w Indiach powstać mają ekskluzywne strefy na wzór Apple Store.

Source: Softpedia
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close