Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Google Play Protect zadba o bezpieczeństwo twojego smartfona

Na trwającej od paru dni konferencji Google, firma zaprezentowała nowe narzędzie bezpieczeństwa. Jest nim Google Play protect, który ma chronić użytkowników przed szkodliwymi aplikacjami.

Celem nowego narzędzie jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z systemu Android. Przede wszystkim ma działać jak antywirus i sprawdzać czy nie posiadamy aplikacji, które mogą zagrażać naszej prywatności lub urządzeniu. W przypadku wykrycia podejrzanego programu umożliwi łatwe i szybkie pozbycie się problemu. Dodatkowo Play Protect sprawdzi wszystkie aplikacje w sklepie Google Play, aby nic co może nam zagrażać nie trafiło do naszych telefonów.

Drugą funkcją nowego narzędzia będzie „Find My Device”, która umożliwi lokalizacje smartfona w przypadku zgubienia lub kradzieży. Za pomocą konta Google będziemy mieć szanse nie tylko na namierzenie urządzenia, ale również wyczyszczenie prywatnych danych zanim wpadną w niepowołane ręce.

Firma zapewnia, że nowe wbudowane narzędzie nie będzie obciążało systemu, ponieważ ma być dodatkową funkcją aplikacji sklepu Google Play. Dzięki temu nie będziemy musieli instalować dużych aplikacji antywirusów, a wykorzystamy jedynie to z czego każdy z nas i tak używa.

Google Play Protect ma trafić do urządzeń z Androidem w przeciągu najbliższych tygodni.

Źródło: Android
Back to top button