Google potwierdza prace nad Android Pay

Google potwierdza prace nad Android Pay

Dziś na MWC, Sundar Pichai z Google potwierdził, że firma ma w planach uruchomienie własnego systemu płatności mobilnych, który ma konkurować na rynku z usługami Samsunga i Apple.

Google chce, żeby Android Pay stał się ich standardem płatności zbliżeniowych, z którego będą korzystać także inni zainteresowani, integrując system do swoich aplikacji i usług. Nie zastąpi on jednak Google Wallet, a będzie częścią jednej platformy. Przede wszystkim, Android Pay będzie odpowiedzialny za obsługę transakcji w sieci, ale także umożliwi korzystanie ze smartfona z Androidem jako narzędzia do płacenia w wielu punktach sprzedaży, za pośrednictwem modułu NFC. Później ma też wspierać zabezpieczenia biometryczne w postaci m.in. odcisku palca, który posłuży jako potwierdzenie dla przeprowadzanych płatności.

Android Pay zaimplementuje również usługę tokenizacji, w ramach której numer karty płatniczej zostaje przedstawiony w formie zastępczej, jako jednorazowy kod identyfikujący (token), co znacznie zwiększa bezpieczeństwo transakcji, gyż dane karty nie są ujawniane w żadnym momencie dokonywania płatności

Więcej szczegółów na temat nowego systemu płatności mobilnych ma zostać ujawnione w maju, na konferencji Google I/O.

Źródło: Android Authority

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.95%
44 głosy
25%
38 głosy
26.32%
40 głosy
19.73%
30 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top