Wiadomości

Google powiedz przecie, który smartfon jest najlepszy na świecie

Google wydał nowe narzędzie zwane „Which Phone”, które ma za zadanie pomóc w dokonaniu wyboru odpowiedniego smartfona. Wybierając jedne z predefiniowanych opcji, otrzymuje się wynik w postaci trzech urządzeń, rzekomo idealnie dopasowanych do naszych potrzeb.

Decydując się na zakup smartfona, zazwyczaj większość konsumentów zwraca z prośbą o pomoc do znajomych, kogoś z rodziny lub najzwyczajniej w świecie zabiera się za lekturę recenzji danego smartfona lub ogląda różnego rodzaju wideoprezentacje. Swoją pomoc oferuje teraz również Google, który opublikował na stronie www.android.com/phones/whichphone narzędzie zbierające informacje o preferencjach użytkowników (np. do czego najbardziej potrzebny jest nam telefon, jak często z danej funkcji korzystamy czy też co jest ważne w wybranym przez nas elemencie urządzenia). Czynność należy powtórzyć trzykrotnie, dzięki czemu otrzymuje się spersonalizowany wynik, na który składają się trzy propozycje smartfonów. Niestety nie należy spodziewać się, że narzędzie zaoferuje cokolwiek z niskiej bądź średniej półki. Większość testów kończy się sugestiami w postaci Samsunga Galaxy S6 albo S6 Edge, LG G4 czy HTC One M9. Teleguru dokonał dwóch pomiarów, a na zapytania dotyczące tego, do czego urządzenie ma służyć wybraliśmy m.in. zdjęcia selfie, gry oraz funkcje społecznościowe. Wyniki, choć nie mijające się z prawdą (w końcu są to smartfony o wysokiej wydajności, świetnych ekranach i dużych możliwościach fotograficznych), nie przydadzą się zdecydowanej większości osób. news-google-which_phone-teleguru-1news-google-which_phone-teleguru

Źródło: Google

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close