Wiadomości

Google reguluje ceny minimalne w sklepie z aplikacjami

Po wprowadzonych niedawno podwyżkach maksymalnych cen aplikacji w Google Play, Google dostosował ceny minimalne dla każdego z 17 krajów objętych zmianami. Na liście znalazła się też Polska.

W ubiegłym miesiącu Google zmienił górny limit cen, jakie mogą żądać deweloperzy za swoje produkty w sklepie Play. Dla naszego kraju ustalono maksymalny poziom 1337 zł. Teraz firma z Mountain View przyjrzała się minimalnej stawce, która do tej pory wynosiła 99 centów za aplikację, co w przypadku Polski przekładało się na kwotę w wysokości 2.99 zł. Nowy cennik jest znacznie atrakcyjniejszy – twórcy mogą wycenić programy na 45 centów, czyli 1.79 zł. Nie znaczy to jednak, że od dziś nastąpi spora obniżka w Google Play Store. Głównym założeniem zmian jest zapewnienie deweloperom większej elastyczności cenowej i możliwość lepszego dopasowania oferty dla danego kraju.

Źródło: Android Developers

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close