Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Google sprzedało milion Pixeli

Według najnowszych szacunków sprzedaż smartfonów Pixel i Pixel XL osiągnęła już milion egzemplarzy. Jak wynik telefonów wyszukiwarkowego giganta wypada w porównaniu z innymi flagowcami?

Choć Google nie publikuje oficjalnych wyników sprzedaży swoich urządzeń mobilnych, można je wywnioskować z danych dostępnych poprzez Sklep Play. Aplikacja Pixel Launcher dostępna jest tylko na smartfonach Pixel i Pixel XL – jest również preinstalowana na tych urządzeniach. Dzięki temu liczba jej instalacji pokrywa się mniej więcej z liczbą sprzedanych smartfonów z uruchomionej w tym roku serii Pixel. Również w tym przypadku oficjalne, dokładne wartości nie są dostępne, jako że liczby instalacji przedstawiane są w zakresach obejmujących kilka, kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy. Wyświetlany przy aplikacji Pixel Launcher wynik zmienił się jednak w ostatnich dniach – siedem miesięcy po premierze nowych smartfonów Google’a – z 0,5–1 mln na 1–5 mln. To oznacza, że szacunkowa liczba sprzedanych Pixeli i Pixeli XL wynosi właśnie milion.

Jak Google wypada na tle konkurencji?

Tegoroczne smartfony Google’a miały konkurować z urządzeniami takimi jak Galaxy S8/S8+, LG G6, Huawei P10 czy iPhone 7. Z tego grona, obok najnowszego smartfona z jabłkiem, najlepiej wypadają flagowce Samsunga, które już po pierwszym miesiącu mogły pochwalić się sprzedażą na poziomie 5 mln – pomimo początkowej dostępności jedynie na kilku rynkach, głównie w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych. W samej Korei wystarczyło 37 dni, aby liczba egzemplarzy Galaxy S8/S8+ osiągnęła milion. To świetny wynik nie tylko w porównaniu z innymi flagowcami z 2017 roku, ale także na tle zeszłorocznych topowych modelu Samsunga, którym dotarcie do takiej liczby zajęło 74 dni.

LG G6 sprzedał się natomiast w ilości około 30 tysięcy egzemplarzy przez pierwsze dwa dni. Wynik w pierwszym kwartale szacowany jest na 400 tysięcy jednostek, a w okresie od czerwca do kwietnia sprzedano 1,7 mln najnowszych flagowców LG. Przez pierwsze sześć miesięcy wynik G6 wyniósł zatem około 2 mln – dwa razy więcej niż smartfonów Google’a w tym samym okresie. Warto zauważyć, że zarówno Pixel, jak i S8 dostępne są w dwóch wariantach, podczas gdy krajowy rywal Samsunga sprzedaje G6 w tylko jednej wersji. Huawei natomiast ma zamiar sprzedać 10 milionów egzemplarzy P10 i P10 Plus w pierwszym roku od premiery, jednak na razie ciężko określić dotychczasowe wyniki. Podobnie jest w przypadku Apple’a, jako że firma z Cupertino publikuje wyniki wszystkich iPhone’ów łącznie. Szacuje się, że iPhone 7 od premiery we wrześniu 2016 do końca roku sprzedał się w ilości około 70–75 mln.

Jak ocenić sprzedaż smartfonów Google’a?

Wygląda zatem na to, że Pixel i Pixel XL odniosły stosunkowo słaby wynik na rynku. Przyczyniło się do tego kilka czynników – przede wszystkim fakt, że są to pierwsze smartfony reklamowane jako urządzenia produkcji Google. Są to również sprzęty trafiające głównie do entuzjastów oraz fanów systemu Android bez żadnych modyfikacji. Są również sprzedawane przede wszystkim online, a nie w sklepach. Biorąc pod uwagę okoliczności, 1 milion w pół roku nie jest najgorszym wynikiem, jednak ciężko nie odnieść wrażenia, że Google spodziewało się więcej po swoich nowych smartfonach.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close