Wiadomości

Google uruchamia program wynagradzający wyszukiwanie luk w Androidzie

Od 2010 roku Google wypłacił ponad 4 miliony dolarów w ramach różnych programów skupionych na poszukiwaniach luk w oprogramowaniu. Dziś firma wystartowała z kolejną inicjatywą, tym razem obejmującą system Android.

Android Security Rewards to nowy program Google, w którym każdy, kto odkryje błędy w systemie operacyjnym Android, ma szansę zarobić nawet do 38 tysięcy dolarów. W przypadku odnalezienia prostej luki można z kolei otrzymać nagrodę w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Ogólnie wysokość wypłaty zależy od paru czynników, przeważnie odpowiedniego udokumentowania, ale i ilości włożonej pracy oraz skali błędu. Nie wystarczy tylko zgłosić problem. Deweloper, który odkryje lukę, musi opracować dla niej m.in. rozwiązanie i tzw. exploit, czyli program mający na celu wykorzystanie błędu w oprogramowaniu. Google chce zatem zapłacić tyle, ile jest koniecznie, celem zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa swojej platformy. Warto wspomnieć, że firma z Mountain View ma również takie programy jak Chrome Reward i Patch Reward.

Źródło: The Next Web

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close