TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Google uruchamia program wynagradzający wyszukiwanie luk w Androidzie

Google uruchamia program wynagradzający wyszukiwanie luk w Androidzie

Od 2010 roku Google wypłacił ponad 4 miliony dolarów w ramach różnych programów skupionych na poszukiwaniach luk w oprogramowaniu. Dziś firma wystartowała z kolejną inicjatywą, tym razem obejmującą system Android.

Android Security Rewards to nowy program Google, w którym każdy, kto odkryje błędy w systemie operacyjnym Android, ma szansę zarobić nawet do 38 tysięcy dolarów. W przypadku odnalezienia prostej luki można z kolei otrzymać nagrodę w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. Ogólnie wysokość wypłaty zależy od paru czynników, przeważnie odpowiedniego udokumentowania, ale i ilości włożonej pracy oraz skali błędu. Nie wystarczy tylko zgłosić problem. Deweloper, który odkryje lukę, musi opracować dla niej m.in. rozwiązanie i tzw. exploit, czyli program mający na celu wykorzystanie błędu w oprogramowaniu. Google chce zatem zapłacić tyle, ile jest koniecznie, celem zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa swojej platformy. Warto wspomnieć, że firma z Mountain View ma również takie programy jak Chrome Reward i Patch Reward.

Źródło: The Next Web

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
3 głosy
22.22%
2 głosy
33.33%
3 głosy
11.12%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top