Wiadomości

Google wycofuje Nexusa 5 z oferty

Google poinformował o zakończeniu sprzedaży smartfona, który przestał być już dostępny w oficjalnym sklepie internetowego giganta. Firma jednocześnie zamierza większą uwagę skupić na modelu Nexus 6.

Nie powinno być to większym zaskoczeniem. W grudniu zeszłego roku pojawiła się informacja, że Google zaprzestaje produkcji stworzonego przy współpracy z LG flagowca. Dowiedzieliśmy się też, że sprzedaż modelu będzie kontynuowana przez jakiś czas, najprawdopodobniej tylko do końca pierwszego kwartału. Oczywiście nie oznacza to, że smartfona nie będzie można już nigdzie nabyć. Niektórzy operatorzy i część sklepów nadal ma go w swojej ofercie, dzięki czemu Nexus 5 nie zniknie całkowicie z rynku przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy. LG Nexus 5 zadebiutował pod koniec 2013 roku, oferując dobrą specyfikację w atrakcyjnej cenie. Był i w dalszym ciagu jest świetnym urządzeniem dla fanów czystego, niezmodyfikowanego Androida. Przedostatni z flagowców Google przekonał do siebie wielu użytkowników, którzy chętnie kupowali smartfona. Zdobył również przychylność recenzentów z całego świata, co widać po wielu wysokich notach. Tak czy inaczej, każda era kiedyś dobiega końca i w końcu nadszedł czas na następcę w postaci Motoroli Nexus 6. Świetne podzespoły, ogromny wyświetlacz, ale też wysoka cena to główne jego atrybuty. Przede wszystkim na tym urządzeniu zamierza się teraz skupić Google, starając się przekonać do niego większą liczbę klientów.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close