TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Google zaostrza nadzór nad aplikacjami publikowanymi w Google Play

Google zaostrza nadzór nad aplikacjami publikowanymi w Google Play

Firma wprowadziła system klasyfikacji treści gier i aplikacji. Powołano także specjalny zespół, którego zadaniem jest sprawdzanie każdej nowej aplikacji pod kątem zawartości materiałów erotycznych oraz złośliwego oprogramowania.

Zmiana ta zbliża Google Play bardziej w stronę App Store, jednak nie oznacza to, że będzie on działał na takich samych rygorystycznych zasadach jak sklep Apple. Gigant z Mountain View stwierdził, że grupa ekspertów kontroluje wszystko to, co trafia do marketu z aplikacjami, choć nie bez pomocy specjalnych algorytmów. Dzięki temu wszelkie programy mają być lepszej jakości, wolne od nieodpowiednich materiałów. Wcześniej cały proces odbywał się przy pomocy zautomatyzowanej technologii. Jednocześnie Google dodał, że analiza aplikacji jest „kwestią godzin” od momentu otrzymania zgłoszenia. Kolejną nowością jest wprowadzenie systemu klasyfikacji treści znanego chociażby z gier na konsole. W tym celu Google nawiązał współpracę z kilkoma niezależnymi organizacjami, jak ESRB, PEGI, USK i ClassInd. Głównym założeniem ma być pomoc deweloperom w ukierunkowaniu ich produkcji dla konkretnego grona odbiorców, a także edukacja rodziców na temat aplikacji, które są odpowiednie dla ich pociech. Mechanizm oceniania będzie brał pod uwagę podstawowe zagadnienia jak np.: treści erotyczne, przemoc, narkotyki, alkohol, hazard. Natomiast w krajach, w których taka klasyfikacja nie jest wspierana, ocena aplikacji będzie oparta na tradycyjnych metodach (głównie na podstawie wieku użytkownika), przyznawanych po wypełnieniu przez twórców specjalnego formularza. Jeśli jednak deweloperzy nie zastosują się do tych wytycznych, ich produkty mogą zostać zablokowane w niektórych regionach.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
28.97%
42 głosy
22.07%
32 głosy
25.52%
37 głosy
23.44%
34 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top