TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Google zintegruje Android Wear z systemem iOS

Google zintegruje Android Wear z systemem iOS

Obecnie Android Wear współpracuje jedynie z urządzeniami z Androidem 4.3 i nowszym. Może się to jednak wkrótce zmienić, bowiem Google jest już ponoć na ostatniej prostej, dzięki czemu użytkownicy smartwatchy opartych na tej platformie otrzymają możliwość sparowania ich z iPhone’ami.

Informacja ta została podana przez serwis The Verge, powołujący się na własne źródła. Już wcześniej, w październiku zeszłego roku Google nie wykluczał, że Android Wear będzie wspierał również inne platformy. Oznaczało to ni mniej, ni więcej, że w przyszłości użytkownicy urządzeń od Apple będą mogli zintegrować je ze smartwatchami z Android Wear. Wszystko jest kwestią odpowiedniej aplikacji, która taką współpracę umożliwa, choć w tej chwili oferuje tylko podstawowe funkcje, wliczając w to powiadomienia. Poza tym, jedynie garstka osób ją wypróbowała. Finalna wersja powinna być znacznie bardziej rozbudowana, zapewniając przy tym kompatybilność z usługami Google (np. Gmail). Prawdopodobnie pojawi się też funkcja odpowiedzialna za kontrolowanie multimediów, tak jak to jest w przypadku zegarka Pebble, współpracującego zarówno z Androidem, jak i iOS. Nadal jest jednak więcej pytań i niejasności niż odpowiedzi. Dużo zależy od samego Apple, które wcale nie musi zgodzić się na umieszczenie aplikacji w swoim sklepie, blokując konkurencji dostęp do platformy iOS.

Źródło: The Verge  

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.28%
36 głosy
26.28%
36 głosy
24.09%
33 głosy
23.35%
32 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top