Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Hakerzy grożą wyczyszczeniem iPhonów, jeśli nie dostaną pieniędzy od Apple

Grupa hakerów nazywająca siebie „Turkish Crime Family” twierdzi, że posiada dostęp do milionów danych zapisanych w iCloud i innych kontach Apple. Domagają się 75 tysięcy dolarów w walucie Bitcoin lub Ethereum albo 100 tysięcy dolarów na kartach iTunes w zamian za usunięcie danych i nieudostępnianie tych informacji.

Jeden z hakerów mówi, że chodzi mu tylko o pieniądze, a dane w których jest posiadaniu na pewno zaciekawiłyby rzesze posiadaczy kont Apple.

Jeden z pracowników napisał do hakerów czy mogliby udostępnić część posiadanych informacji. W odpowiedzi hakerzy przesłali screenshoty prywatnych emaili wymienianych między pracownikami Apple. Dodatkowo udostępnili film na YouTube z nagraniem logowania się na skradzione konta. Między innymi było to konto iCloud starszej kobiety z którego mieli możliwość pobrania zdjęć lub zdalnego usunięcia wszystkich danych.

Pracownicy Apple poprosili o skasowanie nagrania z Youtube i przypomnieli, że firma nie pochwala cyberprzemocy i łamania prawa.

Obecnie „Turkish Crime Family” straszą wyczyszczeniem miliona urządzeń, jeśli Apple nie zapłaci im wymaganej kwoty do 7 kwietnia 2017 roku. W jednym z maili grupa przyznała się do posiadania dostępu do ponad 300 milionów kont Apple, a jeden z hakerów wspomniał, że w sumie jest ich ponad 559 milionów.

Apple twierdzi, że nie doszło do naruszeń ich systemów bezpieczeństwa, a lista prezentowana przez hakerów mogła pochodzić z usług innych firm. Przyznają również, że stale monitorują system aby uchwycić jakiekolwiek próby nieautoryzowanego dostępu do prywatnych kont użytkowników. Aby uniknąć ataku w przyszłości firma zaleca używania różnych, trudnych do odgadnięcia haseł oraz włączenia opcji dwupoziomowego uwierzytelniania.

Back to top button