Hakerzy grożą wyczyszczeniem iPhonów, jeśli nie dostaną pieniędzy od Apple

news-hakerzy-icloud

Grupa hakerów nazywająca siebie „Turkish Crime Family” twierdzi, że posiada dostęp do milionów danych zapisanych w iCloud i innych kontach Apple. Domagają się 75 tysięcy dolarów w walucie Bitcoin lub Ethereum albo 100 tysięcy dolarów na kartach iTunes w zamian za usunięcie danych i nieudostępnianie tych informacji.

Jeden z hakerów mówi, że chodzi mu tylko o pieniądze, a dane w których jest posiadaniu na pewno zaciekawiłyby rzesze posiadaczy kont Apple.

Jeden z pracowników napisał do hakerów czy mogliby udostępnić część posiadanych informacji. W odpowiedzi hakerzy przesłali screenshoty prywatnych emaili wymienianych między pracownikami Apple. Dodatkowo udostępnili film na YouTube z nagraniem logowania się na skradzione konta. Między innymi było to konto iCloud starszej kobiety z którego mieli możliwość pobrania zdjęć lub zdalnego usunięcia wszystkich danych.

Pracownicy Apple poprosili o skasowanie nagrania z Youtube i przypomnieli, że firma nie pochwala cyberprzemocy i łamania prawa.

Obecnie „Turkish Crime Family” straszą wyczyszczeniem miliona urządzeń, jeśli Apple nie zapłaci im wymaganej kwoty do 7 kwietnia 2017 roku. W jednym z maili grupa przyznała się do posiadania dostępu do ponad 300 milionów kont Apple, a jeden z hakerów wspomniał, że w sumie jest ich ponad 559 milionów.

Apple twierdzi, że nie doszło do naruszeń ich systemów bezpieczeństwa, a lista prezentowana przez hakerów mogła pochodzić z usług innych firm. Przyznają również, że stale monitorują system aby uchwycić jakiekolwiek próby nieautoryzowanego dostępu do prywatnych kont użytkowników. Aby uniknąć ataku w przyszłości firma zaleca używania różnych, trudnych do odgadnięcia haseł oraz włączenia opcji dwupoziomowego uwierzytelniania.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top