Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Hello moto! Wielki powrót Motoroli!

Dzisiaj w Warszawie odbyła się konferencja marki Lenovo. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że zaprezentowany zostanie nowy model smartfona, ale też czekało nas ogromne zaskoczenie. Podczas konferencji oficjalnie pożegnaliśmy starą nazwę – Lenovo Moto, a powitaliśmy nową – starą: Motorole!

Ale zacznijmy od początku. Prezentacja nowego portfolio marki Lenovo odbyła się w Warszawskim klubie Teatro Cubano. Na zaproszonych gości czekał poczęstunek oraz rozrywka w postaci kabaretu Łowcy.B. Przedstawili zebranym gościom trzy skecze oraz poprowadzili panel dyskusyjny. Jednocześnie pełnili funkcję konferansjerów.

Kiedy komicy rozluźnili atmosferę na scenie pojawili się ci na których wszyscy czekali – przedstawiciele marki Lenovo Polska. Prezentację poprowadził Daniel Malak, prezes polskiego oddziału firmy, z pomocą Sebastiana Szklarza – Product Menagera. Konferencja została podzielona na 4 części: O Lenovo i o rynku, Siła hello moto, Premiera dnia oraz Panel dyskusyjny.

Historia Lenovo

Na początku pan Daniel Malak przybliżył zgromadzonym gościom historię marki Lenovo, począwszy od IBM, a skończywszy na najnowszej Motoroli. Następnie dowiedzieliśmy się jaki udział na Polskim rynku ma marka Lenovo. Wymienione zostały przede wszystkim komputery, ale również tablety oraz urządzenia All-in-one. Mimo początków w tym obszarze firma pochwaliła się ponad 1/4 udziału na polskim rynku smartfonów, a w przeciągu zeszłego roku popularność marki na całym świecie wzrosła z 2 do 8%.

Lenovo Moto

Kolejnym punktem programu było przedstawienie dotychczasowej rodziny Lenovo Moto. Jednocześnie przedstawiciele firmy zapowiedzieli, że wszystkie stare modele będą dostępne w sprzedaży tylko do końca 3 kwartału tego roku. Wtedy też ostatecznie pożegnamy się z marką Lenovo Moto, a każdy kolejny smartfon będzie powstawał pod szyldem Motorola.

Co nowego przyniesie nam Motorola?

Przedstawiciele mówili przede wszystkim o ograniczeniach jakie niosą ze sobą dzisiejsze smartfony. Nie mamy wpływu na to co znajdujemy w środku urządzenia, a po jego zakupie nie zmienimy już koloru, baterii ani ekranu. Pierwsze Motorole stawiały na zmianę wizualnej strony urządzeń. Dzisiaj firma stawia na funkcjonalność.

Moto mods

Motorola Moto Z (zwana wcześniej Lenovo Moto Z) jest pierwszym smartfonem firmy z tzw. modsami. Użytkownik ma możliwość dokupienia wymiennych „tyłów” zawierających np. lepszy aparat, rzutnik, głośnik i wiele innych. A będzie jeszcze więcej bo firma zapowiedziała właśnie, że co kwartał przedstawi kolejne 3 nowe moduły. Pokazała też listę partnerów którzy wezmą udział w powstawaniu kolejnych modsów i trzeba przyznać, lista robi wrażenie!

Nowe portfolio

Firma przedstawiła nowe logo Motoroli, a dokładniej kilka jego wariantów podkreślające zmienność oraz żywe kolory będące znakiem firmowym marki. Pokazała też nowe portfolio w którym nie znajdziemy już modeli ze znaczkiem Lenovo, a jedynie Moto Z, Moto G oraz 3 puste miejsca, które do końca tego roku mają zostać zaprezentowane.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close