Wiadomości

HMD Global przygotowuje odświeżoną wersję Nokii 5

HMD Global, firma będąca właścicielem Nokii, wydała w tym roku już cztery smartfony – Nokię 1, nową edycję Nokii 6, Nokię 7 Plus oraz flagowy model Nokia 8 Sirocco. W drodze są także tegoroczne wydania Nokii 5, 3 oraz 2. Najwcześniej wydana zostanie prawdopodobnie „piątka”, co potwierdza post opublikowany na Twitterze dyrektora ds. produktów HMD.

Premiera pierwszego wydania Nokii 5 odbyła się w czerwcu 2017 roku. Możemy spodziewać się, że jej ulepszona reedycja zostanie przedstawiona w podobnym okresie. Już w tym miesiącu w internecie powinny pojawiać się pierwsze informacje na temat nowego modelu fińskiej firmy.

Wśród podzespołów najprawdopodobniej znajdziemy 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 435 (taktowanie do 1,4 GHz) wspierany przez 2 lub 3 GB RAM-u. Ilość miejsca na dane użytkownika powinna wynieść 16 lub 32 GB, będzie można je także rozszerzyć za pomocą karty microSD. Jako że Nokia uczestniczy w programie Android One, tegoroczna „piątka” będzie korzystać z niezmodyfikowanej wersji systemu. Smartfon powinien kosztować na Starym Kontynencie około 200 euro, czyli 850 złotych.

Source: Phonearena
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close