Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Honor 9 Lite oficjalnie: ekran 18:9, Android Oreo, podwójne aparaty, cena 180 dolarów

Na stronie należącej do Huawei marki Honor pojawiły się oficjalne informacje na temat najnowszego modelu firmy – 9 Lite. Dość dobrze wyglądająca specyfikacja została połączona z kusząco niską ceną.

Ekran i aparat najciekawszymi elementami

Honor 9 Lite będzie jednym z niewielu średniobudżetowych smartfonów z ekranem o popularnych wśród tegorocznych flagowców proporcjach 18:9. Jego przekątna wynosi 5,65 cala, a rozdzielczość wyświetlanego obrazu została określona jako Full HD+, czyli 1080 na 2160 pikseli. Nowy smartfon Honora korzysta z podwójnego głównego aparatu – jeden z obiektywów rejestruje obraz w rozdzielczości 13 MP, a wspierający go moduł działa w rozdzielczości 2 megapikseli. Taki sam układ został umieszczony z przodu. Głównym zastosowaniem drugiego aparatu ma być pomoc podczas wykonywania zdjęć portretowych.

Specyfikacja urządzenia

Wewnątrz modelu 9 Lite znajdziemy 8-rdzeniowy procesor HiSilicon Kirin 659 (4 x 1,7 GHz, 4 x 2,36 GHz) wspierany przez 3 lub 4 GB pamięci RAM. Dwa warianty pamięciowe będą różnić się także ilością dostępnego miejsca na dane, która wyniesie odpowiednio 32 lub 64 GB. Pojemność baterii wynosi 3 000 mAh. Na tylnym panelu umieszczono okrągły czytnik linii papilarnych. Całość działa pod kontrolą systemu Android w wersji 8.0 Oreo.

Dostępność na świecie i w Polsce

Sprzedaż smartfona w Państwie Środka rusza już 26 grudnia, a jego cena wyniesie 1 199 CNY (180 USD, 635 PLN) za model 3 GB/32 GB lub 1 799 CNY (275 USD, 975 PLN) za bogatszy pamięciowo wariant. To bardzo dobra cena za smartfona o takiej specyfikacji. Na początku przyszłego roku Honor 9 Lite pojawi się także na innych rynkach, zaczynając od Indii, Rosji i Wielkiej Brytanii. Na razie nie znamy szczegółów na temat dostępności smartfona w naszym kraju, jednak liczymy na to, że Honor i tym razem nas nie zawiedzie.

Źródło: Honor
Back to top button