TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

HP zwolni do 30 tysięcy pracowników

HP zwolni do 30 tysięcy pracowników

Od 2012 roku cięcia kadrowe firmy doprowadziły do utraty stanowiska aż 55 tysięcy osób. Teraz HP ogłosiło swoje plany dotyczące restrukturyzacji, w wyniku których pracę straci kolejne 25-30 tysięcy pracowników.

Zwolnienia, które będą kosztować firmę 2.7 miliarda dolarów, są wynikiem podzielenia HP na dwa oddzielne podmioty – HP Inc., które zajmuje się komputerami PC i drukarkami oraz HP Enterprise, oferującemu usługi i oprogramowanie (m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa i technologii w chmurze) do klientów korporacyjnych. To właśnie drugie ramię amerykańskiego przedsiębiorstwa zredukuje liczbę pracowników o nawet 30 tysięcy. Jak stwierdziła Meg Whitman, CEO HP Enterprise, działania te wyeliminują potrzebę późniejszych restrukturyzacji i chociaż odbiły się one na morale personelu, musiały zostać wprowadzone w życie, aby zamienić HPE w „mniejszą i bardziej skoncentrowaną firmę”, co zapewni bardziej zrównoważoną strukturę kosztów. Hewlett Packard zatrudnia obecnie około 300 tysięcy pracowników na całym świecie.

Źródło: CNN Money

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
2 głosy
25%
2 głosy
12.5%
1 głosy
37.5%
3 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top