Wiadomości

HP zwolni do 30 tysięcy pracowników

Od 2012 roku cięcia kadrowe firmy doprowadziły do utraty stanowiska aż 55 tysięcy osób. Teraz HP ogłosiło swoje plany dotyczące restrukturyzacji, w wyniku których pracę straci kolejne 25-30 tysięcy pracowników.

Zwolnienia, które będą kosztować firmę 2.7 miliarda dolarów, są wynikiem podzielenia HP na dwa oddzielne podmioty – HP Inc., które zajmuje się komputerami PC i drukarkami oraz HP Enterprise, oferującemu usługi i oprogramowanie (m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa i technologii w chmurze) do klientów korporacyjnych. To właśnie drugie ramię amerykańskiego przedsiębiorstwa zredukuje liczbę pracowników o nawet 30 tysięcy. Jak stwierdziła Meg Whitman, CEO HP Enterprise, działania te wyeliminują potrzebę późniejszych restrukturyzacji i chociaż odbiły się one na morale personelu, musiały zostać wprowadzone w życie, aby zamienić HPE w „mniejszą i bardziej skoncentrowaną firmę”, co zapewni bardziej zrównoważoną strukturę kosztów. Hewlett Packard zatrudnia obecnie około 300 tysięcy pracowników na całym świecie.

Źródło: CNN Money

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close