TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

HTC chce podbić świat cyklopem

HTC chce podbić świat cyklopem

Opadł kurz po prezentacji nowości tajwańskiego producenta. Pokazano wysokobudżetowego smartfona z dwoma aparatami 13 Mpix i… kamerkę.

HTC nie ma łatwego życia. Firma jest po znacznych cięciach w swoich strukturach, sprzedaż ich telefonów nie zachwyca, a sama marka nie jest tak zakorzeniona w świadomości mniej obeznanych użytkowników, jak np. Samsung lub Apple. W efekcie, od dłuższego czasu korporacja boryka się z problemami finansowi, z których nie są w stanie „wyciągnąć” jej kolejne modele sprzedawanych urządzeń. Czy zaprezentowane wczoraj sprzęty mają szansę to zmienić? Tego na razie nie da się przewidzieć, trzeba jednak przyznać, że firma postawiła na nietypowe karty przetargowe.

HTC Desire Eye

Gwiazdą konferencji był smartfon z ponadprzeciętnie dużym aparatem z przodu o rozdzielczości 13 Mpix, który wsparto diodą doświetlającą. Co ciekawe, obiektyw został umieszczony centralnie nad wyświetlaczem, stąd budzić może on skojarzenia z cyklopami. Poza tą cechą, urządzenie HTC to typowy smartfon z najwyższej półki. Za jego działanie odpowiada wydajny czterordzeniowy procesor Snapdragon 801, 2 GB pamięci RAM, a treści wyświetlane są na ekranie o przekątnej 5.2 cala i rozdzielczości Full HD (1080p). Do tego jeszcze doliczyć trzeba tylny aparat 13 Mpix wsparty przez diodę LED oraz obudowę odporną na zanurzenia do 1 metra przez 30 minut.

news-htc-eye-2 HTC chce podbić świat cyklopem

Można więc uznać, że sprzęt ten specyfikacją bardzo przypomina konkurencyjne modele z wysokiej półki cenowej, czyli Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy Note 4 lub LG G3. W oczy rzuca się też brak znanych ze starszych modeli HTC głośników stereo umieszczonych nad i pod ekranem. Niestety, prawdopodobnie ich nieobecność została wymuszona wodoodpornością smartfona.

news-htc-eye-2 HTC chce podbić świat cyklopemInteresująco zapowiada się oprogramowanie urządzenia. Sprzęt ma działać na Androidzie w wersji 4.4 z nakładką producenta, czyli HTC Sense. Jednak najważniejsze mają być dodatkowe funkcje aparatów, które np. umożliwią nakładanie postaci sfotografowanych przednią kamerką na zdjęcia z tylnej czy łączenie ujęć z obu sensorów. Co istotne, funkcje będą też dostępne dla starszych modeli producenta (HTC One, HTC One M8, HTC One mini, HTC One mini 2, HTC One Max i HTC Desire 816).

Pełna specyfikacja HTC One Eye dostępna jest na stronie:
/telefony-przyszle/htc-desire-eye–zapowiedziany-

HTC Re

Drugim bohaterem wczorajszego wydarzenia była miniaturowa kamerka, która umożliwia nagrywanie obrazu w rozdzielczości Full HD, a także robienie zdjęć o rozmiarze 16 Mpix. Co ciekawe, urządzenie zostało wyposażone w stabilizację obrazu i… nie ma menu! Jego obsługa została ograniczona do jednego przycisku. Po jego naciśnięciu wykonuje się fotografię, a przytrzymanie rozpoczyna nagrywanie. Ponadto, sprzęt przypomina peryskop, dzięki czemu dobrze leży w dłoni, a jego obudowa jest odporna na zanurzenie do 1 metra przez 30 minut.

news-htc-eye-2 HTC chce podbić świat cyklopem

Wykonane HTC Re materiały są automatycznie wysyłane do smartfona przez Bluetooth lub Wi-Fi. Ponadto, sprzęt został wyposażony w gniazdo na karty microSD. Bateria o pojemności 840 mAh ma umożliwić nagrywanie przez 1 godzinę i 40 minut lub wykonanie 1200 zdjęć. Kamerka ma pojawić się przed końcem roku i będzie dostępna w czterech kolorach. Jej cena nie została ujawniona.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
31.21%
186 głosy
22.32%
133 głosy
25.5%
152 głosy
20.97%
125 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top