TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

HTC Desire 820: Duży, zgrabny i wydajny

HTC Desire 820: Duży

Borykające się z problemami finansowymi HTC musi dogonić konkurencję, a zaprezentowany dziś model na pewno im w tym pomoże.

Najnowsze urządzenie jest następcą całkiem udanego HTC Desire 816, który zdobył sporą popularność w Azji. Oba smartfony należą do kategorii phabletów, czyli telefonów z ekranem powyżej 5 cali (w tym przypadku jest to 5.5 cala). Czym HTC chce podbić serca klientów? Chociażby głośnikami stereo umieszczonymi nad i pod ekranem, niezłymi aparatami (13 Mpix z tyłu i aż 8 Mpix z przodu). Nie bez znaczenia jest też wysoka wydajność. Desire 820 korzysta z nowoczesnego ośmiordzeniowego procesora (Snapdragon 615), w skład którego wchodzą cztery rdzenie taktowane 1.5 GHz i kolejne cztery 1.0 GHz. Dopełnia go całkiem szybki układ graficzny Adreno 405 oraz aż 2 GB pamięci RAM, której powinno wystarczyć do pracy nawet z wieloma aplikacjami jednocześnie. Jedynie bateria mogłaby być trochę większa, bo przy ekranie HD 5.5 cala i wydajnym procesorze może się ona okazać za mała. Z ostatecznym osądem warto jednak wstrzymać się do czasu dokładniejszych testów urządzenia. Pełna specyfikacja tego modelu dostępna jest na stronie: /telefony-przyszle/htc-desire-820–zapowiedziany-.

Pod względem wizualnym Desire 820 wzbudza mieszane uczucia. Producent mógł wykorzystać trochę gustowniejsze kratownice głośników, gdyż w obecnej formie wyglądają one trochę siermiężnie. Ponadto, dodatkowo powiększają one i tak sporą obudowę. W efekcie, korzystanie ze smartfona jedną ręką może być problematyczne. Z drugiej jednak strony, sprzęt jest stosunkowo lekki (155 gramy) i w miarę poręczny dzięki obłej konstrukcji. HTC należy się też plusik za inwencję podczas wymyślania nazw kolorów tego urządzenia. Trzeba przyznać, że np. Monarch Orange, Santorini White, Milky-way Grey brzmią nietuzinkowo i mogą kojarzyć się z… Samsungiem, który od dawna korzysta z tego typu określeń.

HTC Desire 820 ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie ok. 1400 zł, co uznać można za atrakcyjną ofertę.


Źródło: HTC, GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
31.12%
220 głosy
17.4%
123 głosy
30.27%
214 głosy
21.21%
150 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top