Wiadomości

HTC notuje najwyższe od pół roku przychody

Ostatnie miesiące nie były zbyt pomyślne dla HTC, jednak Tajwańczycy wciąż starają się patrzeć optymistycznie w przyszłość. Jednym z powodów do zadowolenia mogą być najnowsze wyniki firmy za listopad, za którymi stoi ponoć dobre przyjęcie smartfona HTC One A9.

Z ujawnionych danych wynika, że HTC w listopadzie bieżącego roku uzyskało 314.32 miliona dolarów przychodu, co jest równoznaczne z 15-procentowym wzrostem w porównaniu do października, a jednocześnie przekłada się na najwyższą wartość od sześciu miesięcy. W stosunku do listopada 2014 roku jest to jednak spadek aż o 39%. Od początku 2015 roku wypracowane dochody wynoszą z kolei 3.53 miliarda dolarów – w tym przypadku również jest gorzej niż rok wcześniej (o około 33%). Branżowi analitycy wierzą, że w poprawie wyników ważną rolę odegrał najnowszy produkt tajwańskiej firmy – smartfon HTC One A9, który został zaprezentowany w październiku, a do sprzedaży trafił na początku listopada, m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Podobno cieszy się on niemałym zainteresowaniem, a według prognoz jego sprzedaż w okresie świątecznym powinna być jeszcze lepsza, szczególnie dlatego, że zadebiutuje na kolejnych rynkach. Niestety nie podano dokładnych danych dotyczących liczby sprzedanych egzemplarzy One A9.

Źródło: Digitimes

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close