Wiadomości

HTC One A9 z ceną powyżej 700 euro

HTC One A9, znany również jako Hima czy Aero, pojawił się w ofercie jednego z holenderskich sklepów i jak na teoretycznie średnią półkę, przeraża swoją wysoką ceną.

O smartfonie sporo się mówi w ostatnich miesiącach i z każdą kolejną plotką wydawało się, że będzie to urządzenie najwyższej klasy, wyposażone w topowe podzespoły, co z pewnością przełożyłoby się na stosunkowo wysoką cenę. Ostatnie informacje wskazują jednak, że HTC One A9 będzie miał 5-calowy ekran Full HD, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 13 Mpix, przednią kamerę 4 Mpix UltraPixel, baterię o pojemności 2150 mAh oraz czytnik linii papilarnych. Spekuluje się też, że może on pracować pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow. Sercem urządzenia ma być natomiast dopiero co zaprezentowany, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 617. Przy takiej konfiguracji spodziewalibyśmy się ceny w granicach około 400 euro. Pewien holenderski sklep wrzucił jednak do swojej oferty HTC One A9, dostępnego w czterech wersjach kolorystycznych, w cenie przekraczającej 700 euro. O ile nie jest to zastępcza cena, która zostanie uaktualniona, a dokładniej znacznie obniżona w momencie debiutu smartfona (29 września), można się jedynie złapać za głowę z niedowierzania. Możliwe też, że jest to zwykła pomyłka sklepu albo w sprzedaży pojawi się drugi model A9, wyposażony we wcześniej przewidywane podzespoły (m.in. 10-rdzeniowy procesor, 4 GB RAM i ekran QHD) i to właśnie on będzie w rzeczywistości tyle kosztował. Inaczej model ten jest z góry skazany na sromotną porażkę. news-htc_one_a9-cena-1

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close