HTC One M8i – tańsza alternatywa dla One M8

HTC One M8i - tańsza alternatywa dla One M8

HTC One M9 jest obecnie na ustach wielu osób, które z niecierpliwością wyczekują debiutu urządzenia na targach elektronicznych w Barcelonie, podczas gdy tajwański producent ma jeszcze inne asy w rękawie – w tym HTC One M8i.

Smartfon ma być tańszą wersją flagowego HTC One M8 i zajmie miejsce w średniej klasie cenowej. Dzięki informacjom od @upleaks wiadomo, jak prezentuje się jego specyfikacja.

HTC One M8i będzie miał niemal te same wymiary i wagę co jego kosztowniejszy i teoretycznie wydajniejszy brat. Dlaczego teoretycznie? Ponieważ smartfon zaoferuje naprawdę dobre podzespoły, w skład których wchodzą: pięciocalowy ekran Full HD (1080 x 1920 pikseli), procesor Qualcomm Snapdragon 615 (osiem rdzeni Cortex-A53, z czego cztery są taktowane zegarem 1.7 GHz i kolejne cztery 1.2 GHz) oraz 2 GB RAM DDR4 i 16 GB pamięci wewnętrznej (plus gniazdo kart pamięci). Z tyłu urządzenia umieszczono główny aparat 13 Mpix w połączeniu z dodatkową kamerą 2 Mpix, służącą do określania głębi sceny oraz z podwójną diodą LED. Na przedzie ma być natomiast kamera 5 Mpix do autoportretów i wideopołączeń. W tej części urządzenia znajdą się również zastosowane w wielu innych modelach HTC głośniki Boom Sound. Oczywiście nie zabraknie także popularnych modułów łączności, w tym NFC i Bluetooth 4.1. Bateria będzie miała rzekomo pojemność nieco mniejszą niż 3000 mAh, a całość już w standardzie pracować będzie pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop z nakładką HTC Sense 7.0.

HTC One M8i będzie dostępny w Europie, Chinach i reszcie Azji. Warianty kolorystyczne będą takie same jak w przypadku One M8, a więc srebrny, złoty i szary. Więcej informacji należy spodziewać się na targach MWC 2015 na początku marca.

Źródło: upleaks

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.06%
141 głosy
19.39%
101 głosy
25.14%
131 głosy
28.41%
148 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top