HTC przedstawia One X10 z baterią 4 000 mAh

x10

Nowy sprzęt tajwańskiej firmy trafi najpierw do sprzedaży w Rosji, a następnie dostępny będzie w innych krajach. Jego najmocniejszym punktem będzie bateria, która pozwoli na prawie dwa dni pracy na jednym naładowaniu.

Dwa dni bez ładowania

Od lat dwoma największymi problemami smartfonów HTC były aparat i bateria. O ile w kwestii tego pierwszego poczyniono zauważalne postępy, próżno szukać w ofercie firmy urządzeń z pojemnymi akumulatorami. Co prawda zeszłoroczny model numer 10 otrzymał baterię 3 000 mAh, jednak w erze coraz większych ekranów to już nie wystarcza, co widać po umieszczaniu pojemniejszych baterii w wielu tegorocznych urządzeniach innych producentów. Gratką dla miłośników sprzętów, których nie trzeba często ładować, będzie zatem HTC X10 z baterią 4 000 mAh.

x10-2-850x478 HTC przedstawia One X10 z baterią 4 000 mAh

Energooszczędna funkcja Boost +

Żywotność urządzenia wspomoże dodatkowo funkcja Boost +, która dostosuje przydział zasobów smartfona do wykonywanej czynności. Dla przykładu, rozdzielczość ekranu będzie automatycznie zmieniana przy różnych grach, co w odpowiednim zastosowaniu odciąży układ graficzny, prowadząc do niższego zużycia energii. Dostępne będą również dwa tryby oszczędzania energii (zwykły i „maksymalny”), a także możliwość szybkiego ładowania.

Specyfikacja

Pozostałe podzespoły X10 przedstawiają się następująco: 5,5-calowy wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, 8-rdzeniowy procesor MediaTek Helio P10 (znany m.in. z HTC U Play i Xperii XA od Sony), 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Do dyspozycji użytkownika pozostanie dokładnie 24,53 gigabajta. Ilość pamięci można będzie zwiększyć dzięki slotowi obsługującemu karty micro SD o pojemności do 2 TB. Przedni aparat korzysta z szerokokątnego, 8-megapikselowego obiektywu z przysłoną f/2.2, natomiast z tyłu znajdziemy jednostkę o rozdzielczości 16 MP i z przysłoną f/2.0. Tuż pod nim został umieszczony czytnik linii papilarnych.

HTC X10 zadebiutuje w Rosji, a jego cena będzie wynosić niecałe 20 tysięcy rubli – czyli nieco ponad 1 400 zł. W niedalekiej przyszłości spodziewamy się jego pojawienia się na rynkach innych państw europejskich, w tym także w Polsce.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top