Huawei Mate 10 Pro na zdjęciach: wąskie ramki, podwójny aparat

huawei-mate-10-pro-leak-evblass

W internecie pojawiły się nowe zdjęcia przedstawiające nadchodzący smartfon Mate 10 Pro od Huawei. Źródłem jest znany ze swojej rzetelności w temacie wycieków smartfonów użytkownik Twittera Evan Blass.

Bezramkowy design

Podobnie jak wiele innych tegorocznych topowych smartfonów, np. Samsung Galaxy S8 czy LG V30, Huawei Mate 10 Pro będzie cechował się przede wszystkim bardzo wąskimi ramkami wokół ekranu. Dzięki temu urządzenie będzie mogło pozostać dość skromnych rozmiarów pomimo obecności ekranu o przekątnej 6 cali. Obudowa będzie wykonana z metalu, dostępne będą co najmniej trzy wersje kolorystyczne: srebrno-czarna, niebieska i brązowa. Czytnik linii papilarnych został umieszczony z tyłu, jako że przedni panel będzie zajęty praktycznie w całości przez ekran.

Podwójny aparat

huawei-mate-10-pro-aparat-850x484 Huawei Mate 10 Pro na zdjęciach: wąskie ramki, podwójny aparat

Huawei przygotowało dla Mate 10 Pro ciekawie wyglądający układ głównego aparatu. Składa się on z dwóch umieszczonych pionowo obiektywów, z których jeden ma mieć rozdzielczość 20 MP, a drugi 12 MP. Liczba przysłony obydwóch z nich wynosi f/1.6. Najprawdopodobniej działanie aparatu będzie opierać się na wykorzystywaniu jednego obiektywu do robienia głównego zdjęcia, które będzie wspomagane przez obraz z drugiego obiektywu, który będzie rejestrował fotografie jedynie czarno-białe. Oprogramowanie aparatu połączy wówczas obydwa obrazy w jeden, otrzymując z czarno-białego zdjęcia dokładniejsze informacje na temat światła i kontrastu.

Inteligentne urządzenie

Na przedstawionych zdjęciach widać litery AI obecne na ekranie smartfona. Co to oznacza? Skrót AI to nic innego jak sztuczna inteligencja – z angielskiego „artificial intelligence”. Zarówno Mate 10, jak i Mate 10 Pro mają korzystać z nauczania maszynowego, żeby zapewnić szereg nowych funkcjonalności.

Source: @evleaks

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
3 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top