Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Huawei P11 będzie mieć aparat 40 MP

Od momentu podpisania umowy z przedsiębiorstwem fotograficznym Leica podczas produkcji modelu P9 Huawei przywiązuje wielką wagę do jakości aparatów w swoich smartfonach. Nie inaczej będzie w przypadku następnego członka serii P – zaplanowany na pierwszy kwartał 2018 roku P11 ma korzystać z prawdziwie imponującego układu aparatu.

40 megapikseli, 5-krotny zoom

Huawei P11 będzie korzystać z wyposażonego w trzy soczewki aparatu o rozdzielczości 40 megapikseli, w którym możliwy będzie 5-krotny zoom hybrydowy. Godny podziwu będzie także przedni aparat do selfie, którego obiektyw pracować będzie w rozdzielczości 24 MP. Oczywiście sprzęt to nie wszystko – Huawei zadba także o kolejne poprawki oprogramowania fotograficznego swoich smartfonów. Przygotowany zostanie tryb nocny, który – według zapewnień producenta – dzięki nowym sensorom będzie gromadzić 2 razy więcej światła, co ma pozwolić na wyraźniejsze zdjęcia wykonane po zmroku.

huawei-p11-40mp

Nawet procesor P11 będzie dostosowany do mobilnej fotografii – układ Kirin 970 posiada dedykowaną jednostkę przeznaczoną do przetwarzania obrazu z wykorzystaniem funkcjonalności sztucznej inteligencji. Możliwe będzie na przykład rozpoznanie scenerii zdjęcia czy automatyczne kadrowanie. Oprogramowanie aparatu Huawei będzie porównywać wykonane fotografie z istniejącą bazą zdjęć i automatycznie stosować odpowiednie zmiany.

Źródło: Phonearena
Back to top button