Wiadomości

Huawei P9 nie otrzyma aktualizacji systemu do Androida Oreo

Duża część byłych flagowców od Huawei dostała aktualizację do najnowszego Androida. Wśród nich zabraknie jednak modelu Huawei P9.

Huawei P9 został wydany w 2016 roku i korzystał z systemu Android 6.0 Marshmallow. Później został zaktualizowany do systemu Android 7.0 Nougat. Niedawno pojawiła się wersja beta systemu Android 8.0 Oreo, którą można było przetestować na Huawei P9.

Po testach chińska marka podjęła decyzję o anulowaniu aktualizacji Huawei P9 do najnowszej odsłony Androida. W oficjalnym komunikacie możemy przeczytać iż jest to spowodowane: „problemem z wbudowaną funkcją systemu, która powoduje zawieszenie urządzenia i zwiększone zużycie baterii”.

W tym momencie nie jest jasne czy modele Huawei P9 Plus i Huawei P9 Lite mogą uzyskać najnowszą aktualizację, producent odniósł się jedynie do modelu P9. Jednakże ich specyfikacja jest na tyle podobna, że nie należy się spodziewać systemu Android Oreo na żadnym z nich.

Źródło: phonearena

Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close